Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoid skizofrén lettem,...

Paranoid skizofrén lettem, hogyan oldjam meg a kisebb problémáimat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megállapítottak nálam hogy paranoid skizofrén vagyok. Sajnos a tanulmányaimat félbe hagytam emiatt mert nagyon mély depresszió előzte meg betegségem kialakulását. Jelenlegi problémám az, hogy félek társaságba menni, van barátnőm és hétvégén atmegyek a csaladjukhoz de mindig van bennem egy izgalom, hogy mit is mondjak, mivel legyek megnyero. Sosem voltam egy pozitív személyiség, sokszor gondoltam, gondolok öngyilkosságra is. Van munkám, de nagyon monoton és unalmas, de legalább jól keresek. Mivel tudom feldobni jobban a napjaimat? Szeretek olvasni is, de sokszor magányosnak érzem magam, és negatívnak sajnos. Sokszor üresnek is érzem magam. Van esetleg valami hely ahol a betegek osszejarnak vagy valamilyen terápiát folytatnak? Úgy érzem hogy hiányzik a sub érzés amit ateltem és vágyom kicsit utána. Hogyan kezeljem a betegségemet? Nálam ez még új keletű. Céljaim sincsenek, a gyógyszerek is elnyomnak érzemy de szednem kell. Most fogunk atterni szurira.

2019. jún. 12. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Tündérhegyen és Thalassa házban vannak tartanak terápiákat, esetleg valamelyikbe elmehetnél.
2019. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

-vannak


Amúgy a barátnőddel is szervezhetnél programokat, hogy szokd a társaságot, így talán könnyebb lesz egy idő után.

2019. jún. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Barátnőmmel megyünk most hétvégén is társaságba, rajtunk kívül lesz még egy pár. A társasági életet meg lehet szokni? Egy idő után rutinos bewzelgetopartnerre valhatok ezáltal?
2019. jún. 12. 19:51
 4/4 anonim válasza:

Igen, megszokod.

Csak akarnod kell egy kicsit és önmagadat adnod, ne stresszelj rá ha lehet. :)

Tudom hogy ez nem ilyen egyszerű de ha nem próbálkozol esélyed sem lesz szocializálódni. Minél többet mész annál egyszerűbb lesz, annál kevésbé fogsz stresszelni. Tapasztalat.

2019. jún. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!