Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha sosem tudtam kiállni...

Ha sosem tudtam kiállni magamért és ezt mindig mindenhol megérzik, mit tehetek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sajnos már a harmincas éveim vége felé járok és még mindig "nem tanultam meg kiállni gagamért". Fő félelmem, hogy egy társaságban nyilvánosan valaki ement hangon beszél velem, dehonesztáló megjegyzéseket tesz rám bármivel kapcsolatban. Például valami sikerült neki az életben és milyen szánalmas hogy nekem nem, meg a X szakma után az Y szakmát miért végeztem el, hogy függ össze a kettő, szánalmas... Vannak "komolyabb dolgok" is amivel piszkálnak. Olyan társaságban, ahol senkit sem ismerek, ott is megtalálnak a piszkálódók. Nagyon zárkózott vagyok, nem igazán merek kommunikálni és sajnos ez ebből is adódik (fő félelmem, hogy "valakinek valami majd nem fog tetszeni velem kapcsolatban és ennek ordenáré módon hangot is ad). Ha ilyen szituációba kerülök, nem reagálok semmit, mert úgy érzem: "szinte megbénulok". Utólag pedig jön a kellemetlen, kínzó érzés: "miért nem védtem meg magamat". Valamint: "a többiek mit gondolnak most rólam?" Hajlamos vagyok társas helyzeteket elkerülni, ha tudom, hogy "bizonyos emberek ott lesznek", meg egyáltalán, alapból félek társaságba menni, de egyedül is rossz.

Félek: "mikor jön egy újabb szituáció amikor nem tudom magam megvédeni", Több mint 27 évre visszamenőleg napi szinten jönnek vissza a "kellemetlen szituációk" nyomasztó emlékei.

Szakemberek nem segítettek eddig, a témában népszerű "sziklaszilárd önbecsülés" című könyv és a "lesz...s kifinomult művészete" írás sem. Nem tudom, mit lehetne tenni, úgy tűnik, a gondolat elterelése, a figyelem lekötése sem segít.

Tudom, hogy nincs univerzális megoldás, mert mindenkinek magának kell kikísérleteznie a dolgot, de mégis lehet valami, ami miatt nem leszek többet érdekes a piszkálódók számára. Tudom, hogy sokszor lelki problémáik enyhítése érdekében keresnek valakit a piszkálódók, de inkább "nem én szeretnék az a valaki lenni"...

Mit lehetne tenni?



2019. jún. 12. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Asszertivitás tréning segíthet, olyan, ahol el is játszotok szituációkat.


Ha ilyet nem talász, esetleg egy baráttal, családtaggal is gyakorolhatsz.

2019. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Elkerülő személyiség zavar, pszihoterápia az segít
2019. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Senki sem diagnosztizálhat személyiségzavart - pláne laikus és pláne látatlanban, igaz i szakember sem tenne ilyet.
2019. jún. 29. 06:39
 4/7 anonim válasza:
Keress egy harciasabb barátnőt az majd megvéd, és lehet élvezné is hogy meg tud védeni:)
2019. júl. 1. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

32 éves nő vagyok.Utálom alapvetően az embereket,amit agresszívan hangoztatok is.Túlérzékeny jellem vagyok,sajnos mindenen megsértődök,ezt sem titkolom.Sokmindent támadásnak veszek,egy ideje a viselkedésem is elég támadó,bunkó lett.Úgy tűnik jobban kerülnek így,bár eddig sem piszkáltak,szerintem gondolhatják hogy jobb nem hozzám szólni inkább,minthogy hülyeséggel fárasszanak,amin csak kiakadok,aztán lekiabálom őket.A fenti szituáció amit írtál sosem fordul elő.(lekopogom)mert tuti bepánikolnék,meg ordítoznék.

Igen,aki kiabál az fél.Sajnos félek és is.

De én átestem a ló túloldalára,mindez eltúlzott önvédelem,ami támadásba csap át.Paranoia.Ez sem normális.Engem pszichológus segít kilábalni minden gondomból.

De inkább féljen tőlem mindenki és legyek egyedül,minthogy bármilyen veszélyt érezzek emberektől

2019. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
"Szakemberek nem segítettek eddig" - úgy érted, évekig jártál pszichoterápiára és semmi nem változott? Hát, akkor nem jó terapeutákhoz jártál. Egy olyat kell keresned, akihez szívesen mész vissza, rávilágít összefüggésekre, mindig kapsz valami gondolkodnivalót. Ha az első 3-4 alkalommal nem érzed ezt a "szikrát", akkor el kell tőle köszönnöd és keress egy másikat. Megnyugtatlak, átlagosan 4-5 terapeutát is végigpróbálnak az emberek, míg eggyel végre gyümölcsöző lesz a munka. Remélem, azt nem gondolod komolyan, hogy pusztán elméleti szinten, könyvek olvasgatásával zsigerből kigyógyulsz a gyerekkori programozottságodból. Ez kb. egyenlő annak a hatékonyságával, hogy a tükör előtt ismételgeted, hogy szeretem magam, bátor vagyok stb.
2019. szept. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ezen az oldalon valóban találsz választ:

[link]

2019. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!