Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek depressziós vagyok?

Szerintetek depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben semmihez nincs kedvem.Csak ülök itthon, várom a nagy semmit.Az utóbbi 2 hónapban (szerintem) teljesen magamba fordultam.Nem keresem a társaságot, csak akkor megyek valahova, ha hívnak.Amióta a barátnőm elhagyott eléggé magam alatt vagyok.Folyamatosan jönnek elő az újabb és újabb problémák, amiket egyedül elég nehéz leküzdeni.Amióta elhagytak rászoktam az alkoholra és a cigarettára.A nyugtatókra.Többször meg is vagdostam az alkaromat...Ezekre még rájön egy elég masszív tömegfóbia is.Társaságban is nagyon nehezen oldódok fel.Magamról nem szeretek senkinek beszélni..Egész nap csak fekszek a sötétben és zenét hallgatok vagy éppen csinálok.Néha düh rohamaim is vannak.Olyankor ami elém kerül török és zúzok.Minden este sírva alszok el, nem tudom hogyan tovább.A rémálmok gyakoriak.Többször is volt alvás paralízisem.Általában azt a bizonyos lányt látom a szobámban , vagy a mellkasomon.Pszihológust a kozelemben nem ismerek.Félek a jövőtől. Többször próbáltam öngyilkos lenni, de eddig soha nem voltam olyan bátor, hogy megtegyem.Barátom nincs sok.Segítség!

2019. jún. 12. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Hany eves vagy? Ha 20 alatti akkor jo hirem van rengeteg tini atmegy hasonlon, es a legtobb egyszeruen kinovi.
2019. jún. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy szakítás után a rossz hangulat normális és általában idővel enyhül, elmúlik. Azok alapján amit leírtál, valószínűleg külső segítségre lenne szükséged, mert lehet, hogy a szakítás más problémát is felszínre hozott.


Azt javasolnám, hogy mindenképp keress pszichológust vagy jelentkezz pszichiátrián azzal amit leírtál: fontos lenne!


Ha más nincs, hívd fel a 116-123 ingyenes lelkielsősegély-számot.

2019. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen elmúlik... Egyes, ez hülyeség. Lehet hogy sok tini lesz "depis", ami szerintem egy második dackorszak a két éves kor körüli után, ami teljesen logikus lenne szerintem, de amiben a kérdező szenved, az szerintem tényleg egy komoly depresszió. Keress fel pszichológust vagy pszichiátert mihamarabb. Lehet hogy gyógyszeres kezelésre is szükséged van, vagy ha 18 év alatti vagy bedugnak a Vadaskertbe egy hétre, nem tudom. Szakember megmondja. Ha iskolás vagy akkor meg go sulipszichológus.
2019. jún. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

miért kéne rögtön pszichiátriára mennie meg gyógyszert szednie?

nem beteg, hanem megrázó élmény érte, és gyászolja a lányt, ami teljesen normális reakció. én is tudom milyen egy szakítás, a legtöbb ember átmegy ezen enyhébb vagy erősebb verzióban.

abban egyetértek, hogy valakivel beszélnie kéne, hogy hamarabb túl legyen rajta, ez lehet szülő ha megbízik benne vagy pszichológus. de ne kezeljük már rögtön klinikai esetként

2019. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!