Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezekről a gyógyszerekről van...

Ezekről a gyógyszerekről van valakinek tapasztalata, hogy milyenek? (hatás, mellékhatás, stb. ) Asentra 100mg (szertralin), Spitomin 10mg.

Figyelt kérdés

Üdv!

Ezeket írta fel a pszichiáter ma, depresszióra, kényszerbetegségre, szorongásra. Azt olvastam ,hogy a szertralin az egyik legjobb antidepresszáns (hatóanyag), mellékhatás és hatás szempontjából. Illetve a Spitomin is talán jobb mint a benzók? Szedte valaki valamelyiket? Az Asentra és a Sertralin-Sandoz között van különbség? A hatóanyag ugyanaz ahogy néztem. Köszi a válaszokat. 31/F



2019. jún. 13. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

Huha , szegeny gyerekem. Ilyen fiatalon ennyi problema : 31 eves fiu vagy , ugye azt olvasom ?

En azt gondolom , hogy az orvostol kellett volna kerdezoskodni , ha a felirassal kapcsolatban ketsegeid voltak . A Vidalban megnezheted a nem kivanatos hatasokat , de szerintem nem jo modositani az orvosi felirast.

2019. jún. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Kilenc hónapja szedem az Asentra 100mg tablettát. Bipoláris zavarom van, erre írta fel a pszichiáter nekem. Az első egy hónapban borzasztóan fájt a fejem tőle, tompa voltam, pedig napi, 2x1 tablettát írt fel az orvos (mellé felírt nyugtatót is). A mellékhatások miatt napi 1xfél tablettára csökkentettem az adagom, majd 1-2 hét után napi egy tablettát vettem be reggeli után. Így nagyjából kiküszöböltem a kellemetlen mellékhatásokat.

A hatásáról pedig: kiváló antidepresszáns, rengeteget segít. Mellékhatásként megmagaradt a néha jelentkező fejfájás, mániás epizód felerősödése, pupillatágulás, ill. ritkán kényszeres mozdulatok, hidegrázás.

Mindenképp olvasd el a betegtájékoztatót, ott mindent leírnak, amire számíthatsz/számítanod kell!


Jobbulást kívánok neked!

2019. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!