Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugy erzem nincsen kiut a...

LunaNoir kérdése:

Ugy erzem nincsen kiut a depressziobol. Te hogy leptel tovabb?

Figyelt kérdés

Elnezest, ha egy kicsit hosszu lesz a bevezeto..

Igazabol nincs is nagyon konkret kerdesem, egyszeruen csak ki kell irnom magambol, mert nincsen senki, akivel igazan oszinten beszelhetnek errol..

Hosszu evek ota sulyos depresszioban szenvedek, de sosem volt kezelve, orvos nem latott es gyogyszert sem szedtem ra. Az ongyilkos gondolatok szinte mindennaposak, neha erosebb a kesztetes, mint maskor. Ha oszinte akarok lenni, leginkabb csak szuleim miatt vagyok meg eletben, nem magam miatt. Ezek a rossz idoszakok periodikusan jonnek, hullamokhoz tudnam hasonlitani. Egyszer elvezem a napsutest, vidaman uszkalok a vizben, minden jo es mindenki boldog, pozitivan allok a jovohoz, aztan jon az aramlat minden figyelmeztetes nelkul es teljesen alahuz a melysegbe. Ilyenkor teljesen el vagyok keseredve, ugy erzem semmi ertelme sincs az eletemnek, uresnek erzem magam es egyfolytaban faj..aztan par nap vagy egy het mulva ez elmulik es egy darabig jo, de kezdodik ujra. Ez egy orok korforgas.

Ha voltal mar ilyen helyzetben, te hogyan keveredtel ki belole? Szuleimmel nem szeretnek errol beszelni, a barataimat nem akarom ezzel nyaggatni..valahogyan magamnak kellene segiteni, csak nem tudom hogy..


29/N


2019. jún. 14. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Világ életemben hajlamos voltam a depresszióra. Tudatában voltam mindennek és akartam, kerestem a változást. Én nagyon sokat olvastam spirituális, önfejlesztő könyveket. Voltam bizony pszichológusnál és pszichiáternél is, nekem semmit nem ért, csak felbosszantott, úgyhogy homeopátiával, olvasással, motivációs, megerősítő, pozitív videok nézésével megerősödtem.

Drazstikusan átalakítottam a táplálkozásomat, kivizsgáltattam magamat nem orvosokkal és évek alatt ugyan kemény munkával, de jobban lettem.

2019. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jóga, meditáció, még az is volt.
2019. jún. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Sajnos konkrét segítséget nem tudok nyújtani, nincs meg hozzá a megfelelő szakképzettségem, de néhány tanácsot szeretnék adni:

- Az orvost nem ajánlom, mert olyan gyógyszereket ír fel, amik tönkreteszik az agyadat.

- Pszichológushoz érdemes lenne elmenned, de csak normális, megbízható emberhez, jól meg kell gondolni.

- Egyedül nem megy, feltétlenül kérj segítséget, de olyasvalakitől, akiben megbízhatsz!


Ha valamit meg szeretnél beszélni, rámírhatsz privátban, nem biztos, hogy azonnal tudok reagálni, de megpróbálok minél előbb.

2019. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Már azzal megkezdődik a gyógyulás,hogy felismerted lelki problémáidat és bátran felvállalod.

Minden nehézségből van kiút és rengeteg lehetőséget ad számunkra az élet!

Ha van kedved írj bátran,szívesen segítek!

2019. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Rájöttem, hogyha én nem segítek magamon senki sem fog. Ha magamat nem tisztelem meg azzal, hogy becsülöm a saját életem, munkám, sikerem akkor másoktól miért is várom el?

Elkezdtem az önfejlesztést, tanultam egy minimális pszichológiát (de csak itthon hobbiból) és így megerősödtem.

A változás fejben kezdődik :)

2019. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Volt egy barátnőm, aki egy idő után bevallotta, hogy úgy érzi rendbejött...mi volt a baj? hát depis volt, és az én kedvességem, türelmem sokat segített rajta....na akkor megijedtem.


szóval kell egy megértő, kedves, türelmes társ, aki nem csóró, és a tenyerén hordoz, akárki is vagy.



szerintem

2019. jún. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdekeljen, hogy miért történik ez veled. Tegyél fel kérdéseket, írd le a válaszokat.

ne legyél egyedül gyakran. Menj azért el egy pszichológushoz mert fonotos, hogy valaki meghallgasson. SZTK alapon ingyenes a pszichológus.


Javaslom neked Eckhart Tolle: A MOST HATALMA c. zseniális könyvét.Nnagy áttörés, majd meglátod. Ismerek olyat, aki csupán a könyvet elolvasva kijött a mély depiből.

2019. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gugu Gabor ***** válasza:

Menj el orvoshoz, (viccen kívül) egyrészt nem szégyen, nem ciki ez a dolga.

Másrészt én sem vagyok egy mindennel orvoshoz szaladgálós alkat de van az a pont amikor igen is el kell menni.

2019. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem kizárólag a pszichoterápia segített. A ideig-oraig használnak a home-made megoldásokat, de az alapvető problémát nálam nem oldotta meg. Fél éve járok, és bizony érzékelhető a változás.
2019. jún. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!