Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha minden nap iszom, de...

Ha minden nap iszom, de reggel nem kívánom az italt akkor alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
Minden nap iszok mostanában, napi 3-4 sör, hétvégén vagy hogy megiszok 12-t egy nap , de reggel nem iszok nem is kivánnám. Van rendes felelősségteljes irodai állásom középvezetői pozicióba, sok a felellősség, teljesítek is nap közben nincs kihatással az alkohol erre.. de ha hazaérek alig várom, hogy felbontsak egy sört, hétvégén meg igazi álom, hogy annyit ihatok amennyit akarok.. most leírva én is érzem már a súlyát, most is iszok, de ez még nem alkoholizmus ugye? Fizikálisan nem vagyok kötve remélem..
2019. jún. 14. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De igen, az. Hogyhogy nem vagy kötve? Hiszen te magad mondod, hogy alig várod!

[link]

2019. jún. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
nyugdíjasként a napi rutinhoz tartozik 21.00-22.30 ig egy doboz sör, három részletben elosztva. Itt a gyakorin alkoholistának számítok, mert napi rendszerességgel iszok. De lesarom. Nálad a mennyiséggel van baj, nem a idővel.
2019. jún. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Ez a leghülyébb teszt amit eddig láttam, egy igent tettem bele- szokott e egyedül inni. Szoktam, mert egyedül vagyok itthon. Erre azt írja veszélyeztetett vagyok. Hahahahhhaaa
2019. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
nem írtad, hogy alkoholmentes sört iszol-e? Ha igen, akkor nem alkoholizmus, de ha nem akkor ez már kő keményen az, hogy elég rendszeres. Mi lenne ha megpróbálnád lecsökkenteni az adagokat? Jól bírod anyagilag ezek szerint. Mi lenne, ha másra költenéd azt a valag pénzt amit kiadsz több liter sörre?
2019. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Édesapám pont ugyanennyit iszik, én aggódom érte.

Szerintem már ez a mennyiség nem egészséges illetve innen egy hajszál választja el az embert, hogy még durvább legyen a helyzet...

2019. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Főleg ha mellé pl. bagózik is, vagy el van hízva, stb...
2019. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Phoney ***** válasza:
53%

Nem csak a fizikai alkoholfüggőséget nevezik alkoholizmusnak, hanem a kényszeres ivás minden formáját (azt is, amelyikről az alany nem veszi észre, hogy kényszeres.) Akinek az ittasság a normális szabadidős állapot, a józanság pedig csak valami, ami kell a munkához/autóvezetéshez, az mind alkoholista. Más kérdés, hogy az alkoholistán belül elég nagy különbségek léteznek, pl. közted és a heti 168 órában részeg fizikai függők közt.


A linkelt John Hopkins teszt ettől függetlenül egy szar változat; rossz a fordítás, rossz a kiértékelés. Ha volt a családodban alkoholista, életedben egyszer berúgtál és mondjuk egyszer ittál munkahelyen, el is zavar orvoshoz... igazi agysebész tölthette fel ilyen formában.

2019. jún. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Alkohol függőség. Az alkoholista nem foglalkozik semmi mással és nem tud teljesiteni.

Az alkohol függő elvégzi a kötelességét, de azon kivül semmi, és csak az alkohol okoz örömet neki.

Az alkoholista kényszerből iszik, az alkoholfüggő még élvezetből. De az alkoholfüggőség az utolsó lépés az alkoholizmus előtt. És ha alkoholista leszel, előbb útóbb mindent elvesziteszt.

2019. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hagyd abba egy hétig a sörözést, csak úgy tesztként. Ha a végére ki leszel készülve idegileg, meg úgy érzed magad, mint akit összevertek, akkor alkesz vagy, ha nincs semmi bajod, akkor csak simán sokat iszol.
2019. jún. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Ha a végére ki leszel készülve ..., akkor alkesz vagy"

Meg akkor is, ha ki se bírod egy hétig.

2019. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!