Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trauma miatt elfojtott emlékek...

Trauma miatt elfojtott emlékeket felszínre lehet e hozni valahogyan?

Figyelt kérdés
Tudom hogy finoman szólva nem lenne kellemes élmény és nem ok nélkül lettek elfojtva de tudnom kell.

2019. jún. 18. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Passz, senki nem tudja. :D Például honnan tudja valaki, hogy az adott élmény nem egy szuggesszió lesz?


De sok sarlatán van, akinek a pénzed kell (vedd meg a könyvet, szemináriumot, terápiát), nyilván azt fogják mondani, ők tudják a módját.

2019. jún. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:
100%
A konkrét történteket nem lehet biztosan felidézni, szóval nem mindegy, miért akarod tudni. Még ha tűélesen sikerül újraélned (pl. hipnózis alatt), akkor is esélyes lesz, hogy másképp történt. Az agyban nincs videofelvétel a múltról, minden fajta emlékezés rekonstrukció. A trauma feldolgozásánál sem az a legfontosabb, hogy mi történt a fizikai valóságban (nem is hátrány, de van, hogy végig ki sem derül), hanem az, hogy milyen szubjektív nyomokat hagyott.
2019. jún. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hipnózis, de ha felkeresel egy pszochoterapeutát szerintem több módszert is tud ajánlani. Pont minap olvastam, hogy Freud szabad asszociációs módszerrel hozta fel az elfpjtott emlékeket, de nem tudom, hogy a XXI. században ez mennyire elavult.
2019. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!