Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha a depresszió...

Mit csináljak, ha a depresszió, folyamatos szorongás és dekoncentráltság miatt romlik a memóriám?

Figyelt kérdés

egyetemista vagyok és alig tudok tanulni az állandó dekoncentráció miatt és kevesebb dolog is ragad meg, mint régebben és félek ettől, a szorongásom pedig erősödik emiatt

félek, hogy így nem fog menni az egyetem...lehet menne, de annyira rástresszelek már, hogy kezdem elhinni, hogy nem biztos, hogy végezni fogok

amik eddig tárgyaim megvannak, egy része nem a tudásomon alapult...

gimi óta depressziós vagyok, fokozatosan épült le a memóriám, vissza tudom hozni valahogy? lehet javítani a depressziótól leépülő agyat egyáltalán észrevehető mértékben?

21 l



2019. jún. 18. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy csak kiégtél, mint a fene.


Lehet nem annyira érdekel , amit csinálsz stb.


A lényeg az, hogy képezd magad, olvass olyan dolgokról, amik érdekelnek, de azért egy szinten túlhaladnak (ne egész nap macskás videókat nézz). Simán lehet, hogy már a fa&zod kivan az egész egyetemmel, hogy olyan dolgokat kell tanulni, amik nem érdekelnek, pl nyomás vagy más hatására.


Figyelj a mozgásra a helyes étkezésre és a FOLYADÉKBEVITELRE.

2019. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát ha kiégtem, akkor már kb gimi óta... ez nem ilyen új dolog sajnos, azt hittem egyetemen jobb lesz, mert legalább hasznosnak érzem, de ez nagyon nem elég

iszom rengeteget, próbálok rendesen enni, ha épp nem borulok ki, sportolok is olykor

az biztos, hogy nem érdekel annyira, amit tanulok, de ez a figyelemzavarból is adódik részben, mert nem tudok elmélyülni benne, átmenni nem akarok máshova, csak legyen meg a diplomám, aztán nem is ezzel fogok foglalkozni szerintem, de úgy gondolom, hogy sok hülyeséget is tanultam már meg régebben is, amit nem akartam, a képességem romlott le

ez egy nagyon régóta fennálló probléma, az biztos, hogy romlott a memóriám, nem csak képzelem a stressz miatt és nem az egyetem közben kezdődött, hanem még előtte

lehet tévesen, de abban látom a megoldást, hogy jobb memória-->több önbizalom az intelligencia terén, jobb koncentrációs készség stb.-->teljesíteni akarás, nem érdekel hányassal végzek, de önerőből legyen tudásom

2019. jún. 18. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
A memória meg a magolási készség nem teljesen ugyanaz (intelligenciához sincs sok köze) szerintem, én azért nem tekinteném leépülésnek. A depresszió nagyon meg tudja nehezíteni az amúgy is utálatos magolást. Orvosnál voltál vele?
2019. jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
B-komplex, Magnézium stb. Ezek nagyon fontosak stresszes életszakaszokban. Próbáld meg szedni ezeket, jobban leszel szerintem.
2019. jún. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!