Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszióból ki lehet...

A depresszióból ki lehet gyógyulni? Van itt olyan valaki akinek sikerült sok év után? Hogyan?

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Igen, ki lehet gyógyulni a depresszióból (is). Pszichiáter kell hozzá, aki megállapítka a betegséget, és ír rá gyógyszert. Szükség esetén felírhat pszihológust is. Életmód váltást kell csinálni, mihelyt kiderül, mi az oka a depinek. Nagyon kell akarni, a gyógyszereket rendben bevenni. Nem kellenek ehhez évek.
2010. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
gyógyszermentessé válni? 10 éve szedek gyógyszert így jól vagyok.
2010. júl. 8. 23:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is 10 éve szedek rá gyógyszert próbáltam elhagyni nem 1x.Eddig 6 hónap volt a legtöbb ami sikerült.Sajnos nekem a gyógyszer arra jó h szinten tartson,de nem tudom elhagyni,pedig nagyon akarom,de ennél a betegségnél kevés az akaraterő.A dokim szerint az agyam nehezen állit elő egy bizonyos kémiai anyagot,azt pótolom a gyógyszerrel,vagyis a gyógyszerben van olyan anyag.Van akinek sikerül elhagyni de hogy vissza esik e azt nem tudom,sztem depiben is vannak különbségek,meg súlyosságok.
2010. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A depi nem gyógyul parancsszóra,ez olyan mintha a tüdőbetegnek azt mondanád ne köhögjön,nem csak akarat kérdése.
2010. júl. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
23:08-as nekem is ez van, a gyógyszer pótolja azt a bizonyos kémiai anyagot.
2010. júl. 8. 23:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor ha csak az agyunk nem változik akkor nem hiszem h véglegesen le tudjuk tenni.Csinálhatok én bármit ha el is hagyom visszatér sajnos:(((

Én már nem is kisérletezem az elhagyással ha visszatérnek a tüneteim akkor megint olyan sok idő mire jól leszek.Annyit tehetek h beletörődöm bármilyen nehéz.A dokim azt mondja ne keseredjek el hiszen sokan szenvednek pl cukorbetegségtől,szívbetegségtől,vagy valami mástól,én is egy vagyok közülük csak az enyém lelki.

2010. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem van (volt) dolgom a depresszióval, nem súlyos (nem szállítottak be, nem lettem öngyilkos), de időnként több hónap munkaképtelenség (ágyban heverés, képtelenség a gondolkodásra) előfordult éveken át. Pszichiáterhez nem mentem, mert feltételeztem, hogy nem súlyos a betegségem. Pszichológushoz sem mentem, mert abban meg nem hiszek :) Azóta elég jól visszanyertem a munkaképességemet. Természetes módszereket használtam, de NEM természetgyógyászati ökörségeket, hanem tudományosan (szakfolyóiratokban publikálva) igazolt dolgokat. Be kell szedni egy sor összes vitamint (B-ket, D-t) és nyomelemeket (cink, szelén, vas, Mg stb.), mert ezeknek a hiánya mind okozhat depressziót. A koffeinfogyasztást észszerű határok közt kell tartani, jól kell aludni (azaz: mélyen, hatékonyan), hogy hogyan lehet jól aludni, az egy külön tudomány, angolul keress rá a google-val, van egy csomó jó cikk róla. Rendszeres testedzés szükséges, és napfény, tehát nem szabad elfüggönyzött helyiségekben tölteni a napot (régen éjjeli életet éltem, nappal el volt függönyözve a lakás).


Tudományos cikkek egyre jobban alátámasztják, hogy az EPA (az omega-3 tablettákban van) fogyasztása (napi 1 gramm) is hatásos lehet. Elég sok depressziósnak jók vele a tapasztalatai.


Szerintem fordulj pszichiáterhez, majd ad antidepresszánst. Én sosem vetemedtem ilyesmire, de elhiszem, hogy vannak súlyos esetek, amikor ez szükséges. Jobb bevenni pár tablettát, mint egész nap kínlódni.


Fordulhatsz pszichológushoz is. A kognitív terápiát alkalmazókat javaslom.


Ami még fontos, az a gondolkodás radikális megváltoztatása. A depressziós sok időt tölt azzal, hogy önmagáról gondolkodik: végigcsócsálja naponta az életét, hogy ő sikertelen, kudarc, egy csődtömeg, mekkora hülye, ekkor-és-ekkor milyen hülye volt, ezt és ezt hogyan kellett volna, jaj, mi lesz, ha X dolog történik. Ez megy a depr. fejében órákon át. (Ez egy olyan pokol, amit az átlagember el se tud képzelni.) Ezt le kell állítani. Tudni kell elkapcsolni az agyat. Valami másnak le kell kötnie a figyelmet. Átalakítani a gondolkodást persze nem könnyű. Minden percet meg kell tölteni valami hasznos vagy kellemes cselekvéssel, hogy ne legyen idő szomorú dolgokon gondolkodni. Pl. elkezdtem zenét hallgatni, bárhova mentem, ott volt a fülemen a mp3-lejátszó. Vagy áruházi sorbanállás közben idegen szavakat tanulni. Villamoson, buszon olvasni. Otthon, szabad időben mindig csinálni valamit, mindig foglalkozni valamivel, ami nem én vagyok. Ez nagyon fontos, mert aki depressziós, az ha kap 10 szabad percet, amiben gondolkodhat a saját életéről, akkor attól olyan rossz kedve lesz, hogy fél napig nem tér magához.


Szóval térj át egészséges életmódra, és fordulj pszichológushoz (kogn. ter.) és pszichiáterhez.


Fogd vissza a kávéivást és a nikotint, semmilyen körülmények között ne igyál alkoholt (még egy sört se! a depressziósok túlérzékenyek rá, 2 bús nappal fizetnek 1-2 óra jobb hangulatért).


Serkentőnek kávé, cigi és alkohol helyett emelgess súlyzókat, csinálj fekvőtámaszt és felülést, hallgass hangos, kemény zenét. A reggeli torna hihetetlenül hasznos.


Élj a pillanatban, a múlton ne rágódj, a jövőre ne gondolj akkor, amikor semmi értelme (tehát ha üzleti tervet csinálsz, vagy randevút beszélsz meg valakivel, vagy meteorológus vagy, akkor kell a jövőre gondolni, egyébként fölösleges). Azzal foglalkozz, hogy az adott pillanatban mi van körülötted, mi az, ami szép, mi az, ami érdekes. Ne azzal, hogy más vajon mit gondolhat rólad. Az utóbbi típusú gondolkodást száműzni kell.


Végül, a gyors módszer. Az esetek kétharmadában ha átvirrasztasz egy éjszakát (de persze ivászat nélkül), akkor másnap délelőttre a depresszió egy csapásra elmúlik. Érdekes, hogy ezt mennyire kevesen tudják. Meg lehet próbálkozni vele (vigyázat, mániás depresszióban azonnal átkapcsolhat a dolog mániába!). Ha nem bírod, akkor elég, ha az éjszaka közepén ébredsz fel, felére vágva le az alvásidőt. Az is jó eredményeket hozhat. (A következő rendes alvás visszaesést okoz, de az sem biztos, hogy teljes a visszaesés.)


Ha az alváshiány hatására nem fáradtabb, hanem kipihentebb vagy, az egyébként egy határozott jele annak, hogy valóban depressziós vagy és orvoshoz kell menni.

2010. júl. 10. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Az utolsó hozzászólónak igen jó a hozzászólása. Ezért is 53 % -on áll. Óvakodj a 100%- soktól. Bármit kérdezel, mindig neked adnak igazat.

Kedves kérdező: én az első válaszoló vagyok. Az nem ér, hogy a válaszra újabb kérdést teszel fel. A válaszom arra is: igen. Teljes gyógyulás is lehetséges, amikor a gyógyszert is leteheted. Egyébként szerotonin a hiányzó agyi szer neve. De én nem hiszek ebben. Olyan keveset tudnak az orvosok az agy kémiájáról, hogy egyenlőre mindent szerotonin-nak neveznek.

2010. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Van hogy jobban leszek, de mindig visszaesek. Kisebb-nagyobb időközönként. Anyukám és egyik tesója is ilyen volt, valószínű örököltem.
2010. júl. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves 13:30 te is depressziós vagy, vagy kigyógyultál már belőle?
2010. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!