Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi bajom lehet és...

Szerintetek mi bajom lehet és hogy tudnék kigyógyulni belőle?

Figyelt kérdés
Az év elején, rám jött új fajta mentális baj, ami nem tudom minek nevezik ezt. Nagyon szenvedtem tőle. Ezt elmondtam pszichiáternek. Szedek szorongásoldó gyógyszereket, amiből erősebb adagot kaptam, valamennyit javult az állapotom. De nem tudok kigyógyulni belőle, nem tudom miért. Most írom mibe szenvedek jelenleg. Úgy hívom wécézés mánia. Amikor elakarok indulni valahová, amikor ki mennék az utcára, akkor rám jön wécézés mánia. Attól a gondolattól, el kell menni valahová. Akkor rám jön izgalom, aggodalom, idegesség okozta gyakori vízelés vagy ritkán kakilás. Beülök wécére és elvégzem dolgomat és le vagyok agyilag blokkolva wécénél. Nem tudok elhagyni a wécét!! Wécézés alatt ideges vagyok izgulok meg aggódók, azon jár az agyam, el kell menni valahová. Probálok ilyenkor másra gondolni, nyugtatni magamat. Például nem messzire megyek, csak szemközti boltba megyek ki. De nem sikerül átverni az agyamat. Olyan mintha tudatom tudja, bizony messzire kell menjek és tovább stresszelem magam. Fel állok wécéről és egyből rám jön a gondolat, wécézni kell, egyből vissza ülök és addig erőlködök végül ki jön belőlem egy kis pisi. Megprobálom újra elhagyni a wécét felállok megint rám jön a gondolat, vissza ülök megint. Újra addig erőlködök, ki jön belőlem egy kis pisi. Ez megy jó hosszú percekig!! Nagy nehezén elhagyom wécét, rá nézek az ajtóra vagy kapura és megint rám jön a gondolat wécézni kell. Vissza fordulok megint kezdődik elöről! Most jön 2 érdekesség: Egyik: Végül nagy nehezén elhagyom a lakást, elmegyek közelben valahová például vásárolni, akkor semmi bajom nincsen. Másik érdekesség: Van amikor nem csinálom! Eldöntöm elmegyek valahová, egyből elvégzem dolgomat a wécébe és egyből kimegyek az utcára. Ott másik gond. Majdnem minden este is rám jön ez. Este felé alvás előtt stresszelem azon el kell aludnom, rám jön wécézés mánia. Szerintetek mi bajom lehet? Miért csinálom ezt? Hogy tudnék kigyógyulni belőle? Vagy más fajta gyógyszert kéne szednem? Pisilés gonddal, már elvégeztettem több kivizsgálást, egészséges vagyok.

2019. jún. 21. 12:08
 1/1 anonim ***** válasza:

1.így próbalja meg az agyad elkerülni hogy elmennj otthonról és mondjuk esetleg szorongást okozó helyzetbe kerülj.

2.nem történt valami ezzel kapcsolatos kis korodban, mondjuk leégtél mások előtt mert bepisiltél vagy valami ilyesmi...?

3.lehet hogy egy mezei kényszerbetegség

Nem vagyok kompetens a témában , ezek csak úgy eszembe jutottak.

Amugy mit szólt a doki?

2019. jún. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!