Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne boldogabb,...

Hogy lehetne boldogabb, tartalmasabb az életem?

Figyelt kérdés
Az átlagosnál jóval több stressz és fájdalom ért életemben.Gyerekkoromba kezdődött a szüleim ölték egymást állandóan,apám alkoholista. Anyámat a halálba kergette aki 45 évesen meghalt. Nem foglalkoztak velem,de nem is engedtek társaságba.19 évesen elköltöztem egy lánnyal,aki a feleségem lett,valójába nem szerettem ez csak inkább menekülés volt az otthoni légkörből. Nem is volt jó a kapcsolatunk(bár jobb volt mint a szüleimé) többször megcsaltuk egymást,de valamiért még együtt vagyunk,talán gyengék voltunk szakítani.Ő beteges lett az utóbbi időbe,most valami nincs rendbe vele mert olyan állapotban van mint egy 70 éves kb. 40 évesek vagyunk mindketten. Én betanított munkás vagyok egy húsüzemben,előtte segédmunkás voltam az építőiparba 15 évig. A párom hol dolgozik,hol nem. Gyerekünk nincs.Én erre a sok negatív dologra jelenleg passzivitással reagálok.(régebben alkoholista voltam,de sikerült elhagynom). Nagyon gyengének és üresnek érzem az életem. Mit tehetnék,hogy egy kicsit boldogabb,tartalmasabb legyen az életem
2019. jún. 21. 17:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell azzá tenni. Általában a szigorú napirend és a minél több tevékenység segít. Néhány dolog, amit kipróbálhatsz:

(1) kitűzöl egy időpontot, és mindig szigorúan lefekszel akkor, és föl is kelsz. Hétvégén is. Eleinte legyen a két kitűzött időpont között 9 óra, hogy biztosan kialudd magad. Ha hamarabb fölébredsz, fölkelhetsz hamarabb. (Három műszakos munkánál persze ez nem játszik.)

(2) sportolj, pláne, ha nem vagy túl edzett. Most rögtön kimehetsz fél órát sétálni, és innentől ez legyen napi rutin. Ezen kívül keress sportot, ami tetszik: futás, kirándulás, biciklizés, görkori stb. Amíg nem gyűlik össze a pénz a hiányzó sporteszközre, addig marad a séta.

(3) olvass szépirodalmat. Itt van egy rakás ingyen: [link] A legegyszerűbb, ha először elolvasod az iskolai kötelezőket (felnőtt fejjel már nem lesznek olyan unalmasak, de ha fél óra után még nem érzel rá az ízére, akkor próbálj meg mást). A helyi könyvtárban is kérhetsz tanácsot, hogy mit olvass, a beiratkozási díj nem szokott magas lenni.

(4) tanulj egy új nyelvet. Ha egyáltalán nem tudsz angolul, akkor érdemes a Duolingóval kezdeni (keress rá). Félig játék persze, de motiváló és sokat tanulsz belőle, kezdetnek jó. Ha már egy alapod van, akkor keress a neten más eszközöket, vannak még.


Nem kell mindenbe belekezdened egy lépésben, válassz ki egyet vagy kettőt, elsőre elég lesz. Próbáld meg két hétig minden nap, hogy fél órát ezekkel foglalkozol. Ha véletlen kimarad egy nap, vagy sok nap, ne keseredj el, bármikor folytathatod. Ha két hét után úgy érzed, hogy ez neked jó, akkor hajrá, folytasd.


Ezzel nagyon sokat fog fejlődni az önbizalmad, és lesz egy erős alap, amiről indulva előrejuthatsz az életben. Akár még a párkapcsolatod is magához térítheted - bizony, annak ellenére is, hogy sosem szerettétek egymást igazán. A jövőben még ez bekövetkezhet, de ahhoz dolgozni kell. Nem csak egy darabig, hanem mostantól folyamatosan.

2019. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!