Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsnak mellékhatás...

Antidepresszánsnak mellékhatásai meddig tartanak? (Sertraline SSRI)

Figyelt kérdés
Úgy 3 hete szedem ezt az antidepresszánst és egyre jobban fáj a nyakam a vállaim, mozgásra még jobban fáj (nyújtózkodás stb..) Olyan mintha elaludtam volna nagyon durván. Ez lehet a gyógyszer mellékhatása? Mellkasi fájdalom is van mellette néha. Elvileg a betegtájékoztatóban az van írva, hogy "Haladéktalanul forduljak orvoshoz ha valamelyik mellékhatást érzem. Hát én a felsoroltak közül elég sokat érzek de még nem mentem el orvoshoz mert úgy látszik, hogy hat a gyógyszer nem akarom lecseréltetni. Szerintetek szóljak az orvosomnak ezekről? Vagy más is érzett ilyet aki ezt a gyógyszert szedte?

2019. jún. 22. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Érdemes megkérdezni a dokit, okozhat dolgokat. De az faja már ha hat :)
2019. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 jdfGabrella ***** válasza:
0%
Jobb hogyha minél előbb abbahagyod a szedesoket.
2019. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szia. Szerintem várjál még vele, nekem ettől sokkal durvább tüneteim voltak, dolgozni sem tudtam menni. Fogytam kb. 5 kg-ot, igaz utána váltottam, de kellett legalább 2-3 hónap mire teljesen jó lett. Amúgy mire szeded?
2019. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos, hogy szorongás és enyhe depresszió.. Én szerintem meg pánikbetegségem van a gyógyszer előtt napi 2x volt pánikrohamom 140-es pulzusokkal egész napos szorongással. Bár ki tudja lehet, hogy a depresszió váltotta ki nálam.
2019. jún. 23. 21:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Gabrella miért is kéne abbahagynom? Neked lett belőle valami hátrányod?
2019. jún. 23. 21:15
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Ne hagyd abba! Itt szeretik a legrosszabb fenyben feltuntetni a gyogyszert, de ha kell akkor kell!!! Idovel majd ha meggyogyultal, elhagyhatod. Ha nem, akkor szeded amig kell, ha ugy van, akkor eleted vegeig. Es akkor mi van? Ha jobb tole, megeri
2019. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Én évekig szedtem antidepresszánsokat, nagyon sok fajtát és mindig legalább 6 hónapig. Nálam annyi mellékhatása volt, hogy egyszer túlságosan jól éreztem magamat majd nagyon rosszul. Ez lehet bipolaritás is de legutoljára 3 hónap szedése után se volt semmilyen hatása. A doki azt mondta, hogy ilyet soha nem látott. Fizikailag annyi tünetem volt, hogy vagy nagyon jól aludtam vagy nagyon rosszul.

Az antidepresszáns nem gyógyít meg, bárki bármit állít. Lefedi a tüneteket és amíg tünetmentes vagy szépen megoldod a problémáidat különben pár hónap alatt visszaesel. Mivel nekem nem volt problémám amit megoldjak mindig visszaestem, soha nem tudtak kikezelni ezekkel a gyógyszerekkel. Kb 15 évig gyógyszereztek kisebb-nagyobb megszakításokkal. Ha valakit érdekel elmondom, hogyan szabadultam meg a depressziótól gyógyszerek nélkül.

2019. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Életem végéig biztos nem szedem. Én úgy határoztam el magam, hogy szedem egy pár hónapig és ha nem hat akkor nem is kell több belőle. Minek mérgezzem a szervezetemet ha nem is hat. Az a baj nálam, hogy egyszerűen nem tudom leküzdeni azt, hogy ne figyeljek minden percben magamra a pulzusomat figyelem félek, hogy nem egészséges a szívem stb stb... Ezt hogyan fogom kiverni a fejemből nem tudom még... Utólsó válaszolónak: hát sajnálattal olvasom, hogy 15 év alatt nem gyógyultál ki nagyon rossz lehet. El sem tudnám képzelni, hogy nekem 15 évig fentálljon ez a probléma az teljesen kizárt. Nagyon szívesen meghallgatnám, hogy mégis hogyan gyógyultál ki belőle gyógyszer nélkül.
2019. jún. 26. 12:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Hülyeséget írtam.. hatásos de még nem teljesen. Majd kiderül.
2019. jún. 26. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!