Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha középsikola után a táplálko...

Ha középsikola után a táplálkozási zavaros emberekkel szeretnék foglalkozni (gyógyulás, fogyás, hízás, edzés és úgy kb. minden) akkor pontosan minek érdemes továbbtanulnom?

Figyelt kérdés
Pszichológus? Orvos? Személyi edző? Dietetikus? Nem igazán tudom merre induljak, de mivel nekem magamtól sikerült kilábalnom belőle (vagyis még gyógyulóban vagyok) így nagyon a szívemen viselem mind az anorexiás, bulimiás, BED-es embereket. Rajtuk szeretnék segíteni. Köszönöm a válaszokat.
2019. jún. 24. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pszichiáternek vagy pszichológusnak! Lehet, hogy a többi szakember is foglalkozik velük, de magával a kórképpel szerintem ők foglalkoznak, mert ezek lelki eredetűek.
2019. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egészségügyire kell menni főiskolára, de a neten erről rengeteg infó van, mi hány év és milyen irányok vannak, attól is függ, milyen szintre szeretnél eljutni. Pszichológussal lehet kezdeni aztán lehet tovább képeztetned magad táplálkozás, edzés téren. Le vannak írva az iskolák oldalán mik az elvárások a felvételihez.
2019. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-n ezek pontosítva vannak de ha te akarod megállapítani a testképzavart azt egy védőnő is meg tudja mondani és egy pszichológus is a dietetikus inkább kitalálja mit hogy csináljon .pl: bulemiások ott orvos deríti ki miért van de már a dietetikus kezeli .
2019. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!