Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már depressziónak számít?

Ez már depressziónak számít?

Figyelt kérdés

-Önbizalomhiányom van. Sokszor fizikai fájdalmaim és gyakran szorongok.

-Utálom magam. Nem szeretem a személyiségem és a külsőmet sem.

-Nincs kedvem senkihez. A legjobb barátaimhoz, a családomhoz, a kisállatomhoz sincs türelmem és kedvem.

-Nincs kedvem semmihez, nem akarok sehova menni.

-Úgy érzem nincs kiút. Öncsonkításon és öngyilkosságon gondolkozom mindig.

-Üresség van bennem.:(


Nagyon szépen kérlek titeket, hogy a kérdésemre válaszoljatok és ne sújtsatok azzal, hogy önsajnálat miatt írtam ki, mert nem akarom ennél is jobban a föld alá rombolni az életkedvem. A jószívű, segítőkész embereknek pedig nagy puszi és sok ölelés! Köszönöm előre is :(((

16/L



2019. jún. 26. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Iárny a pszichológus.
2019. jún. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Irány*
2019. jún. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnálattal olvasom, de rendben.:((
2019. jún. 27. 00:03
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem depresszió! Inkább mondanám egy hétköznapi pubertás útkeresésnek, hogy tehát mi értelmes célom lehetne, ha eddig mindenben csalódtam? Mi értelme van az életnek? Lehetek-e boldog, és akkor hogyan? Miben, vagy kiben érdemes hinni? stb.



Ezen mindegyikünk átesik, keressük a válaszokat, több-kevesebb sikerrel. De a sok elesés, vagy "pofára esés" megerősíti az embert.



A depresszió lelki és hit- beli értelemben az alábbi:


"A depresszió nem más, mint pszichikai AIDS. A lélek immunrendszerét bénítja le, mert el akarja hitetni, el akarja fogadtatni a gőgös, hiú emberrel azt, hogy ne akarjon az irgalom rendjében élni! Ő van olyan nem-akárki, hogy neki az igazság rendjében a helye! Ez a REMÉNYTELENSÉG állapota!"


definíciók:

Az igazság rendje (mindenkinek megadni azt, ami neki jár), ez a POKOL!


Az irgalom rendje az együttélés Istennel a földön. Ez akkor valóság, ha így beszélsz: „Meg tudom bocsátani Istennek, hogy nem vagyok olyan, mint szeretném. Meg tudom bocsátani magamnak, hogy olyan vagyok, amilyennek nem szeretnék lenni. És meg tudom bocsátani másoknak, hogy ők olyanok, amilyenek! Ez a TISZTÍTÓHELY!”


A szeretet rendje pedig nem más, mint BÖLCS JÓAKARAT! Ez azoknak az új teremtményeknek életformája, akik úgy el tudtak feledkezni magukról, hogy teljesen kinyíltak az ISTENNEK! Ez pedig a MENNYEK ORSZÁGA!


Csak öntudatos ember képes helyes módon alázatos lenni, mert az alázat olyan nyitottság, amely képes mindenkor a jót jobbal felcserélni, miközben a meglátott legjobbért minden gyalázatot vállal. Tehát úgy lép át önmagán, hogy szinte észre sem veszi. Furcsa módon ez csak nagy öntudattal lehetséges!"


Jézus; A HANG - könyv 1119

2019. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Habár nem vagyom túl vallásos, minden esetre köszönöm! :(
2019. jún. 27. 19:45
 6/7 anonim válasza:

Ez az egész mikor kezdődött?

Esetleg valami trauma is történt az életedben?

Egyébként meg szerintem sem árt egy pszichológus

2019. jún. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai fájdalmat azért nem kéne okoznia, azzal lehet inkább háziorvoshoz is kéne menni. Azon túl, igen, elég súlyos depressziónak hangzik. :( Ahogy már mondták, irány a pszichológus. Ha nehezen szánod rá magad, kérd meg a szüleidet, hogy kísérjenek el.

És, próbálj nem ráerősíteni negatív gondolatokkal. Voltál már jobban is, és leszel még jobban is. :) Csak melós lesz újra eljutni oda.

2019. jún. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!