Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tegretolt kaptam pszichiátriai...

Tegretolt kaptam pszichiátriai betegségekre, segíteni fog?

Figyelt kérdés

- csökkenti a depressziót?

- stabilizálja a hangulatot?

- álmosít / kábít / bódít?


18/l

47kg

Reggel 200mg Este 200mg van írva. Holnap(ma) kezdem el. Tapasztalatok, vélemények? Használ?


(Bipolárisoknak,borderlineoknak,ocdseknek, depiseknek)


Mennyi idő, míg hat? Van azonnali hatása(kábulás?)? Vagy javulás, stabilizálódás érzelmileg?



2019. jún. 28. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem segít, évek óta szedem (600mg). Nem álmosít, nem stabilizál, nem csökkenti a depressziót.
2019. jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem ér, csak rosszabbul lettem tőle, semmit sem segített
2019. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Border vagyok én is. Tegretol nálam is reggel-este. 4éve szedem...lehet több. Annyiban segít, hogy kicsit csökkenti a kilengéseimet.

A bipoláris zavarra írják fel, attól még a bpd egy összetett mentális betegség, nincs rá bogyó és nem növi ki az ember.

(Ha szeded és letennéd csak fokozatosan, ha nem vagy epilepsziás is lehet tőle rohamod, mindig időben szedd)

Facen van egy border csoport, ott tudsz érdeklődni kinek mi "vált be"-persze ideiglenesen hosszabb-rövidebb távon-, érdeklődni mi, miért, hogy, mi, merre, meddig.

(Nàlam eddig be nem vált bogyók: Mocrim, Asentra,Lamolep, Brintellix-ha "szíves" is vagy nem ajánlom,26dbtól infarktusom lett-, Spitomin, Valdoxan-nagyon nem,10kgot híztam tőle-,Fevarin-ez valami új, egy ève szedem, de semmit változás-, Rilex-zombi leszel és nagyon nehéz leszokni róla,soha(bár hazánkban már nem lehet kapni, de ha valahol még maradt raktáron és felírná egy hülye, ne szedd, borzasztó!), Ripedon- Rilex 2, ezt a skizoknak szokták inkább felírni....passz, mèg volt jó pár bogyó 10év alatt, de a Tegretol volt a legtűrhetőbb. Valami keveset használ, nincs mellèkhatása (első héten csak, aztán jobb lesz, na meg nehéz letenni, mint minden bogyót). Xanax Sublingvalis (pànikrohamra nagyon jó! 5-10perc alatt hat, de drágább a sima Xanaxnál és gyakori a készlethiány...ha pánikolsz és nincs más megoldás ezt ajánlom), sima Xanax (elporítod és a nyelved alatt tartod valamivel gyorsabban hat. Ne szipuzd fel, azonnal kiüt, de fele arányban orbitális halálfèlelmed lesz tőle, a Xanaxot egyébként is nagyon nehéz letenni, nem ajánlom), Xanax SR(lassú felszívódású. Egész nap punnyadt vagy és punnyadtan depresszív +a szokásos. Semmire se jó). De mindenki más. Mèg border és border között is van különbsèg (pl én nem vagyok ocd-s, de minden más igen). Ez csak az egyéni tapasztalatom.

+Rossz hír: mindig labilis maradsz, vagy zombi csak a bogyóktól. Azok édes kevesek egy bordernek.


24/L


(50kg)

2019. júl. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sorry:az infarktusos rèszt az Asentrához akartam írni (nem néztem neten hirtelen melyik bogyót hogy írjàk, nézd el nekem 😅)
2019. júl. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!