Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segít a pszichoterápia?

Hogyan segít a pszichoterápia?

Figyelt kérdés

Régóta van szorongásos betegségem,frontin függő voltam évekig amit 4 napja hagytam el,de nem szeretnék visszaszokni.

A szorongásaim nagyban befolyásolják az életvitelemet!

Ilyen beszélgetésekkel kiderülhet az oka a szorongásaimnak?


2019. jún. 29. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
A pszichoterápia nem pusztán csak beszélgetés és igen, a pszichoterápia lenne számodra a legmegfelelőbb. A válaszok benned vannak, a pszichoterapeuta csak előhozza ezeket a tudattól jelenleg rejtett információkat.
2019. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%

a pszihologus annyit tud segíteni hogy együtt megkeresitek az okokat hogy miért szorongsz.


Ezzel csak egy nagy baj van....

Álatlában a szorongó depreszsiós emberek, tisztában vannak vele mitől vannak ebbena helyzetben.

Magánéleti gondok, gyerekkori trauma stb....

vagyis az hogy a pszihológussal ezt kibeszélitek még nem fognak megoldódni, főleg azok az okok amik folyamatosan fenn állnak.

Mert hogy változtass az életeden, kerüld a strsszt eléggé blőd tanács ha a társadalmi és egyéni lehetőségei ehez nem adottak(pl: nincs pénze stb...)

előbb segít ha találsz egy barátnőt, barátot, új kapcsolatokat, hogy némi boldogság legyen az életedben.

A pszihológus csak az unatkozó divat depiken tud segíteni, az igazi gondokat nem tudja megoldani.

2019. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem napi 2-3 pánikrohamom volt! Nem mertem kimozdulni itthonról! Maximum csak ha valaki mellettem volt. Nagyáruházba bementünk, 10percem volt bevàsárolni mert ki kellett jönnöm a rosszullét miatt! :/ Na meg írhatnàm reggelig sajnos...

Elmentem pszihológushoz. Először feltérképezte mennyire nagy a gond. Aztán elkezdtük a teràpiát. Beszèlgetések, meditálás. Eleinte nem éreztem sok változást. Aztàn egyre jobban megnyíltam és éreztem is. Vàltozást. Másfél hónapig jártam minden héten. Kb. 2,5hónap telt el a terápiàtól kezdve és elmúlt a pánikroham, jobban lettem, illetve elhagytam a nyugtatót. Először negyedeltem pár napig. Aztán itthon is hallgattam az autogén tréninget, relax zenét, meditációt legalább heti 3-szor és meghozta az eredményt a teràpiával együtt! Én ajánlani tudom. Nem biztos mindenkinek bejön! De hàtha!

2019. jún. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vàlaszoló vagyok. Véletlenül elküldtem!

Nekem kiderült, hogy mi okozta az egészet! Teljesen igaza volt! Nehéz volt újra szembe nézni a gyerekkorommal és az azt követő sok sok súlyos sérelemmel! De megérte! Mert minden napom egy szenvedés volt! Nem azt mondom, hogy minden 100%-ig tökéletes, de már nem a szorongas uralja az életemet! Illetve nem kell remegve gyógyszert bevennem. Sehova nem tudtam elmenni nélküle, ha nagy nehezen kimozdultam. Kívánom gyógyúlj meg Te is! Legyèl kitartó!

2019. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ és az együttérzést is!Legyenek szép napjaitok!
2019. júl. 4. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!