Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék újra boldog?

Hogyan lehetnék újra boldog?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetnék újra boldog? Már 1 éve csak szenvedem, boldogtalan vagyok. Képtelen vagyok a boldogságra.

Tavaly nyár óta vagyok állandóan szomorú. Akkor kényszergondolatok miatt voltam rosszul. HOCD - homoszexualitásról való kényszergondolatok. De azoktól megszabadultam egy fél év alatt. De egy alap rossz érzés bennem maradt. Ezt úgy írnám le, minthogyha megmérgeztek volna, vagy minthogyha ejtettek volna rajtam egy vágást, de a hege ott maradt. Eléggé fiatal vagyok még, tini. Meg akarom élni a fiatal koromat, nem búsulni szeretnék. Nem depressziózni és sírni minden nap. Hanem ÉLNI. Szóval ez az alap problémám, a kedvtelenség és szomorúság. Azóta rájöttem, biszexuális vagyok, el is fogadtam úgy ahogy. De mindig ez lebeg a szemem előtt. Lehet, hogy még csak el kell fogadnom... És hogy még meg kell szoknom. De már régóta ez megy... Na, de a másik probléma, ami miatt rosszul vagyok, az az, hogy nincsenek barátaim... Mind itthagyott... Nincsenek igaz barátaim... Soha nem megyek egész nyáron sehova, itthon ülök és telózok. Gondolom ebbe is belebetegedtem már. Szóval normális barátaim sincsenek. A harmadik probléma pedig az, hogy nem csinálhatom azt, amit szeretnék. Nem színészkedhetek, pedig az minden álmom. Csak a közelemben nincsen ilyenre lehetőségem...

Mit tanácsoltok? Mit tegyek ezek ellen? Ne szidjatok, tényleg ilyen problémáim vannak...



2019. jún. 30. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem te nagyon unatkozol! Menj el programokra egyedül, menj oda ahova kedved van. Majd megismerkedsz emberekkel. Van egy csomó kirandulócsoport a neten meg minden féle. Csatlakozz valamelikhez és lesznek barátaid. Kb. Ülsz otthon gondolkozol hülyesegeken, hogy nőkhöz vagy férfiakhoz vonzódsz. Mi kell ezen gondolkozni. Nem mindrgy? Majd megismersz valakit aki tetszik. Aztán ha köcsönös együtt lesztek. Mit akarsz ezen feldolgozni? Keress valami elfoglaltságot ami leköt. Menj el strandra, futni, olvass, nézz filmeket. Nem tudom hil laksz de csak van ott is valami programlehetőség. Társkereső ildalak is vannak ahil barátokat is lehet találni. De itt is annyi magányos tini van, hogy akár írhatnátok is egymásnak és talalálkozhatnátok. Bocsi hogy ezt mondom de te generalod unalmadban a problémáidat. Ha kezdenél magaddal valamit jobb kedved lenne. Csak van valami ami érdekel. Rajzolj, tanulj meg egy hangszeren játszani,bármi ami örömet okozna, miért ne lehetnél színész. Keress egy gimit budapesten kérd át magad és menj koliba lakni. Egyből lesz evy csomó új ismerősöd. Aztán érettségi után felvetelzhetsz valami ilyen irányú suliba. Kifogasokat keresel. Miért ne lehetne? Ha valamit akarsz azért tenni kell nem sopánkodni. Addig is olvass drámákat, tanulj verseket. Jól fog jönni a felvételihez.
2019. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszélgess egy pszichológussal tud segíteni+ a másik, vannak ilyen dolgok amik fel tudják dobni a kedvedet. Kezdj el egészségesebben étkezni, sportolni, programokra eljárni, megpróbálni ismerkedni, ami eleinte nehezebb lesz de bízz magadban. És tűzz ki magad elé célokat, először kicsiket. Akár kereshetsz is bisexuáis társaságokat,hogy jobban elfogadod magadat. A lényeg próbálj meg újra élni és próbálj meg tenni érte
2019. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Táncolni járok, de az csak szeptemberben lesz újra, most nyáriszünet van. Idén megyek 8.-ba, szóval még nem gimibe...De egy dráma tagozatos gimit néztem ki, és remélem oda fel is vesznek...
2019. jún. 30. 15:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként pszihológushoz is járok már egy jó fél éve. Csak nem sokat segített eddig...Pedig 2 hetente járok...
2019. jún. 30. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!