Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichésen be tudok képzelni...

Pszichésen be tudok képzelni olyan érzést mintha egy bogar maszna rajtam?

Figyelt kérdés
Főleg este amikor fekszek az ágyban olyan érzésem van folyton a testemj különböző pontjain hogy egy bogar csipett meg vagy ott maszik és néha látom hogy az csak a hajam de máskor nemtudom és ez pszichésen be tudom ezt képzelni? mert hatalmas rovarfóbiás vagyok, rettegek mindentől

2019. júl. 2. 00:31
 1/5 anonim válasza:
100%
Igen be lehet ezt képzelni a fóbia pedig rásegít
2019. júl. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Be lehet, persze. Ezt ki is tudod próbálni :) este, mikor álmos vagy, lefekszel a hátadra, úgy, mintha vigyázban állnál, becsukod a szemed, ellazulsz, és vársz egy kicsit. :) Nagy valószínűséggel elkezdesz viszketni különböző pontokon, ami nagyon olyan érzés, mint mikor bogár mászik rajtad (amúgy ilyenkor lehet arra is késztetést érzel, hogy az oldaladra fordulj, de ha ezt tovább akarod vinni, nem szabad EGYÁLTALÁN megmozdulni :D) Nem 100%, hogy neked is működik, de szerintem fog, másnak is így szokott lenni :D

Ezek a viszketések nem valódiak, csak az agyad generálja őket, közben nincs is semmi ok arra hogy viszkessél :D

Ez a "kísérlet" azt bizonyítja, hogy az agyad játszik veled (ahogy te is játszani tudsz az agyaddal 😁), és hogyha undorodsz, esetleg félsz a rovaroktól, simán képzelheted azt, hogy azok másznak rajtad, és még csak az se kell hozzá, hogy hajszál legyen ott :D

(Egyébként ez egy mód is, hogy direkt alvásparalízisbe kerülj, utána pedig elérhesd a tudatos álmodást. Ha elég ideig csinálod ezt, "lebénulnak" a vázizmaid, a tested lényegében "aludni" fog, amíg az agyad éber marad. Még az alvásparalízis előtt is igazán érdekes érzéseket élhetsz át, ha unatkozom, szoktam ezt is csinálni néha 😂😂)

Remélem érdekesre sikeredett, és tudtam újat mondani, igaz, hogy félig OFF :D

2019. júl. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem amúgy hogy este szoktad alapból ezt érezni, de így legalább teljesen direktben tudod előidézni ha szeretnéd, ami azért sokkal jobb, nyugodt lehetsz közben :D Na meg amúgy is, a fóbiát csak úgy lehet leküzdeni, ha fokozatosan egyre jobban szembe nézel vele. :)

(utolsó vagyok)

2019. júl. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg biztonságos környezetben nézel szembe vele, még jobb.
2019. júl. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, rendszeresen érzem azt amit a 2. leírt, fekszek és viszketek és rettegek hogy ez egy bogár. Megpróbálok szembenézni vele köszönöm
2019. júl. 4. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!