Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járjak olyan pszichológushoz,...

Járjak olyan pszichológushoz, akivel munkakapcsolatban lehet a főnököm?

Figyelt kérdés

Gyermekorvos mellett dolgozom. A pszichológus a városi nevelési tanácsadót is vezeti, tehát problémás gyerekekről értekeznek néha.


Tudom orvosi titoktartás, de mégis van rossz érzésem ezzel kapcsolatban. Viszont nagyon jónak tűnik a pszichológus, szívesen mennék hozzá.


2019. júl. 2. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Titoktartás ide vagy oda, az illető pszichológus személyiségétől, plusz a pszichológus és a doki (főnököd) kapcsolatától függ, hogy elmond-e neki rólad valamit vagy sem. Ennek függvényében dönts.
2019. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, már az is hátráltathatja a terápiád, hogy ezen agyalsz. Könnyen előfordulhat, hogy nem mersz majd bizonyos dolgokat elmondani a pszichológusodnak, mert attól félsz majd, hogy a főnököd fülébe jut. Így meg mi csak értelme.


Szerintem beszélj vele, vázold fel a felelmeidet, és ő majd ad tanácsot, mi legyen. Ha elvállal, akkor dolgozni fogtok ezzel a félelemmel, ha nem, átirányít egy másik szakemberhez.

2019. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Annyira nagy félelmem nincs ezzel kapcsolatban, csak maximum kínos lenne. Nincs semmilyen igazán komoly, szégyellnivaló problémám, csak úgy érzem tele a fejem a kiskorom óta felgyűlt sérelmekkel, és már kezd fizikai problémám lenni tőlük..
2019. júl. 2. 16:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Most még lehet úgy érzed nems zégyelsz semmit de azért csak előjöhet valami amiről már nems zeretnéd hogy "odakint" az életben lévő környezeted tudjon. Szerintem ez nehezíti a dolgokat, nem csak neked, hanem főnökként is kellemetlen lehet, h amondjuk tegnap még ott zokogtál a rendelőjében. Annyi pszichológus van, keress egy idegent.
2019. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!