Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Disszociatív személyiségzavarb...

Fckthppltn kérdése:

Disszociatív személyiségzavarban szevedőknél hogyan alakul ki egy személyiség?

Figyelt kérdés
Úgy értem, milyen folyamat megy végbe, mikor létrejön egy új személyiség és hogyan érzékeli ezt a betegségben szenvedő ember?

2019. júl. 2. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Talán jobb esélyed lenne, hogyha elkezednél olvasni, nem várnád el, hogy kiskanállal etessék beléd az infót.

Ez nem szubjektív dolog, erre rá tudsz keresni.


id.ó..

2019. júl. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nyílván utánaolvastam, próbáltam infót szerezni, mielőtt kiírtam a kérdést, de nem találtam sehol kielégítő választ. Szóval konkrétabb hozzászólásokat szeretnék kérni, esetleg útmutatást.
2019. júl. 2. 18:22
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

A betegsegben szenvedo ember nem igazan erzekeli ezt.

Mondjuk akit kiskoraban masszivan bantottak, annak lesz egy vedtelen szemelyisege es kialakul egy vedelmezo, a kisgyermeket megvedo szemelyisege is.

Engem is erdekel a tema, sokat olvastam rola, gyakorlatban el sem tudom kepzelni, hogy mi megy vegbe.

2019. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értem. Egyszer csak létrejön egy ilyen személyiség az illető tudtán kívül, de közben semmit nem érzékel? Érdekes felfedezés lehez utána, ha ez valóban így van, mindenesetre köszönöm a választ!
2019. júl. 2. 19:59
 5/16 anonim válasza:
51%

Az én információim szerint még véletlen sem a "tudta nélkül" jön létre, mivel a két személyiség tud egymásról, és valamilyen kapcsolat is kialakul közöttük. Hogy pozitív (pl. baráti) vagy negatív (pl. félnie kell az erőszakosabb személyiségtől), az változó, de mindkét személyiség képes a másikról beszélni, harmadik személyben, mintha egy másik emberről beszélne.



Mindenesetre, ez elképesztően ritka és nagyon kevéssé értett jelenség, így nem tulajdonítanék egyik ezzel foglalkozó írásnak sem kizárólagos jelentőséget.

2019. júl. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én legfőképp magára a folyamatra lennék kíváncsi, ahogy ez megtörténik, pl.: xy-t folyamatos erőszakos tevékenységek érik, majd egyszer csak történik !valami! és újabb személyiség(ek) jelenik meg nála. Ha így egyszerűbb, akkor esetleg másképp teszem fel a kérdést: Hogyan fedezi fel magában egy addig mentálisan teljesen egészséges ember az új alterjét?
2019. júl. 2. 21:57
 7/16 anonim válasza:
81%

Valószínűleg azért nem találtál még erre választ, mert nincs a világon annyi ebben szenvedő ember, hogy meg lehessen vizsgálni, hogy mi a közös mindannyiójukban, így nem lehetett kialakítani egy általános választ sem.


Tekintettel arra, hogy beteg emberekről van szó, így nyilván a magyarázat egyébként sem lenne értelmes számodra/számunkra. Bizonyára van olyan, aki a saját belátása és "józan" esze szerint teljesen normális körülmények között ismerte meg a másik személyiségét, és ebben ő -- éppen a betegsége miatt -- semmi érdekességet nem talál. Egy ilyen beteg úgy beszélne erről, mint ahogy te beszélnél arról, ahogy megismertél mondjuk egy ismerőst.


Másoknak nyilván más válaszaik vannak vagy lehetnek -- mivel emberekről van szó --, de mint mondtam, az ilyen betegekből annyira kevés van, hogy szinte semmit nem lehet mondani róluk, ami mindannyiójukra igaz lenne.

2019. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasításnak hívják azt az énvédő mechanizmust, ami miatt létre tud jönni. Keress rá arra, jobban meg fogod érteni! (A hasítás gyakori énvédő mechanizmus, önmagában nem lesz tőle senki dksszociatív, de az alapja ez.)
2019. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hipnózisban hozza létre az új személyiségeket, talán nem szándékosan, de a vágyaival.
2019. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A sok bántalmazás hatására amikor az agy nem bírja akkor "lefagy" az ember. Ilyenkor egy disszociatív állapotba kerül,ahol az altereket létrehozza. Ezt nem egyből hozza létre. Ezeknek általában hónapok,évek kellenek. Sokszor ez a disszociatív állapot nem kellemes,mivel nincs tudatában hogy milyen állapotban van. Az ilyen emberek ebben az állapotban elmenekülnek egy virtuális világba,és ott hozzák létre a alterszemélyiségeket. Ők ebben az állapotban egy "transz" állapotba kerülnek. Ezt nevezik "lefagyásnak". Ilyenkor néz előre és nem reagál semmire. Majd amikor elkészült az alter személyiség,egy szerep,felruházza tulajdonságokkal,és akár nevet vagy életkort is adhat neki(sokszor általában a név nem is kell,mert van neki.) Akkor jön a szétválás(split). Ez önmagában is egy mentálisan megterhelő folyamat. Ilyenkor az Altert egy önálló személyiségként próbálja szétválasztani/leválasztani a Hostról. Amikor ez kész van,ezt nevezzük disszociatív identitásnak. Utána ruházza a tulajdonságokat,és nevet vagy akármit,innentől kezdve beszélhetünk disszociatív személyiségzavarról. Azonban van ennek egy tudattalan része is,amikor nem tudja mi történik a háttérben. Lehet tudatosan is létrehozni egyet de ehhez kellenek sorozatos traumatikus élmények. És hónapok,évekbe telhet ez a gyakorlat.
2020. febr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!