Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire fontos/sürgős terápiá...

Mennyire fontos/sürgős terápián beszélni a falcolásról?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja kezdtem el pszichológushoz járni visszatérő depresszió miatt, azonban erről a "szokásomról" a mai napig nem sikerült megnyilvánulnom. Viszont több helyen olvastam, illetve mondta is nekem valaki, hogy nagyon fontos erről beszélni. Ezek szerint mindenáron meg kéne magamat erőszakolni, hogy kibökjem végre? Hátráltatnám a javulásomat a hallgatással?

2019. júl. 4. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Nyilván el kell mondani. Én is voltam depressziós (bár nem vagdostam magam), de én nem tudtam kicsit sem megnyílni egy idegennek. Viszont az antidepresszáns sokat segített, szóval neked is inkább pszichiátert javaslok.
2019. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rohadt nehéz megnyílni.

Szedek gyógyszert egyébként, és kb az mentett meg, de nem éreztem elégnek önmagában. De a terápia sem egy sétagalopp, az tuti...

2019. júl. 4. 20:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én megértelek, járok terápiára, hát valóban nem wellness, na...


Ha nem sikerül elmondanod, írd le otthon egy papírra, aztán nyomd a terapod kezébe! Ő majd utána tudni fogja, hogyan dolgozzatok ezzel. Nagyon fontos tudnia erről!

2019. júl. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Azért az első mondaton kicsit mosolyogtam.:)


Hú, ez jó ötlet amúgy, köszönöm. Legutóbb az jutott eszembe, hogy valahogy kinyögöm az ülés végén, aztán gyorsan elszaladok.

Zárva volt a bejárati ajtó, úgyhogy még szerencse, hogy nem próbálkoztam be ezzel.:D

Komolyra fordítva a szót, legközelebb megyek a papírral, nincs mese. Köszönöm a válaszokat.

2019. júl. 4. 22:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Örülök, ha segített. Sok sikert, mennyi fog! :)
2019. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy egyeztünk meg a dokival, hogy ha falcolok, akkor azzal kezdem a beszélgetést, hogy elmondom.
2019. júl. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: az a baj, hogy én már ott megrekedtem, hogy szóljak arról, hogy egyáltalán csinálom...😅

Kissé nehézkesen de végül legutóbb sikerült elmondanom. Kedvesen kérdezett róla, leginkább hogy hol szoktam és hogy minek a hatására. Szinte sírni tudtam volna, annyira jól esett, hogy ilyen megértően reagált. Tudom, hogy ez a dolga, de eddig mindenki csak bántott miatta.

Ami rossz, hogy csak 2 hétre kaptam időpontot, és most a késztetés valahogy a tízszeresére nőtt... nehéz lesz kibírni. De legalább kimondtam végre.

2019. aug. 27. 13:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy kimondtad. Erős vagy. :) ^^
2019. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nagy lépés, ügyes vagy és bátor! :)
2019. aug. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta sikerült abbahagynod?
2020. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!