Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj van segítsen valaki?! (Lent)

Baj van segítsen valaki?! (Lent)

Figyelt kérdés

5 éve vagyok bipoláris zavaros,hozza szoktam,hogy kb 3 havonta változik minden,a kedvem,a hangulatom,a viselkedésem.

De most ez valahogy más...

3 napja nem tudok aludni,porgok,szokásosan minden pénzemet hülyeségekre költöm,panikolok ostoba,gyerekes dolgokon,de leginkább az alvás zavar...

Így is viszonylag sok gyógyszert szedek,bár az egy évvel ezelőttihez képest ez semmi.

R: 1mg Rivotril,100mg Kventiax

D: 1mg Rivotril 100mg Kventiax

E: 1mg Rivotril,400mg Kventiax,30mg Mirtazapin

Tegnap kb 10 körül bevettem a szokásos esti gyógyszert,még ittam is rá egy nagy fröccsöt,hátha 2 nap után az megut és tudok aludni de hiába...Megint előjöttek a hallucinaciók,a szobámban hallottam,hogy valaki all az agyam mellett,hallottam ahogy recseg a padló...teljesen pánikba estem ezért kimentem el szívni egy cigit,ahol már mindenem remegett,és rosszul voltam tőle,hogy egyedül vagyok...vagyis hat nem a családom vesz körül hanem “idegen emberek”...(hangok)

Vissza mentem a szobába,megint hallottam a padlót ezért fogtam a párnám és a takarom és kimentem a nappaliba,ahol pedig hallottam,hogy valaki folyamatosan maszkal mellettem,ezért ismét pánikba estem és inkább vissza mentem a szobába,ahol szinten nem sikerült elaludnom...

(Szétszórt vagyok ami most jön az előtte volt)

Bevettem meg egy 0.5ös rivotrilt,aztán mégegyet és meg így sem ment..

Ma voltam pszichológusnál,elmondtam neki,megállapította,hogy nem tudok megülni a seggemen,és tuti mániás idoszakom van,majd annyival lezárta az ügyet hogy egy hét múlva majd beszélünk az alvasrol,annyi gyógyszert szedjek amennyi fel van írva...

Ez így egyszerűen nem mehet,nem érzek fáradtságot egészen addig,ameddig nem lesz kb délután 4-5 óra akkor meg tudnék dögleni,de ahogy lemegy az az idő megint porgok es folytatódik minden...

Mint leirtam sem az orvos sem a pszichológus nem segít kérlek mondjatok valamit,teljesen meg fogok ebben őrülni!

19/L



2019. júl. 4. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ilyen bajom de ha ennyi rivotrilt szednék ráinnék és cigiznék is tuti rosszul lennék.

Még csak 19 vagy mi lesz később? Váltanod kéne orvost, és pszichozerápiára járni a gyógyszerosztogató orvos helyett. Mert szemmel láthatólag le sem xar. A bogyók pedig nem gyógyszerek. Nem gyógyítanak meg max mankó lenne amíg talpra állsz. A nyugtató sajnos úgy működik hogy egyre több és több kell a kívant hatashoz. Határ a csillagos ég. Már tuti függő vagy és ez egy borzalmas lejtő kezdete. Ha ráiszol pláne. Epilepsziás rohamokat akarsz? Ajanlom neked Bércesi Róbert én meg az enek című könyvét. Ő is hangokat hallott és ő is nyugtatóval meg alkohollal akarta megoldani. A könyvből megtudhatod mi lett a történet vége. Keress egy olyan helyet ahol segítenek letenni a bogyókat és segítenek abban, hogy tudd kezelni a hangokat amiket hallassz. Próbálj sportolni az lefáraszt és talán fogsz rudni aludni. Tudom szörnyű amiben vagy. De sajnos ez a terápia nem javít hanem ront az állapotodon. Az ivást felejtsd 3l q bogyókra mert nem lesz agyad!

2019. júl. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Segítenék, de félek hogy akármilyen tanácsommal csak ártok neked. Nem ismerem a betegségedet, és a gyógyszereidet sem, hogy milyen a hatásuk. De ha jól értem, akkor most konkrétan az a problémád, hogy olyan állapotban vagy pillanatnyilag, hogy nem tudod magad kipihenni, mert állandóan pörögsz, és attól tartasz, hogy ennek rossz vége lesz, kimerülsz és annyi. Remélem nem adok rossz tanácsot azzal, hogy én bemennék a helyedben egy orvosi ügyeletre, és ezt megpróbálnám higgadtan elmondani: bipoláris vagyok, pörgök és nem tudok pihenni, kérem segítsenek.
2019. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Ez nem sima bipoláris zavar. A bipoláris, ha mániás, akkor sincsenek akusztikus hallucinációi.


Menj vissza a pszichiáter szakorvoshoz, sürgősen.

2019. júl. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ahj olyan jó,hogy jobban tudjatok a diagnózisaim.

Oda van írva a tagekbe,hogy pszichozisom is van.

Egyébként meg egyes típusú bipoláris zavarnal vannak hallucinaciok,és nekem az van.

2019. júl. 4. 22:38
 5/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy ejszaka vagy ebren nem feltetlenul kapcsolodik csak a betegsegedhez. En is ilyen vagyok, napkozben nyafogok, hogy jaj de faradt vagyok, en ma mar 8kor alszok, de ejfelkor meg esz a fene. Ilyen tipus vagy. Nyilvan dob rajta a Rivotril, nem kene ennyit szedned, nagyobb adag van, hogy tobbet art, mint hasznal.

Erdemes lenne egyebkent visszamenned a dokidhoz, bar nem ismerem a Kventiaxot, de nekem az az adag is soknak tunik. Ha bekapcsolod a tvt nem segit?

2019. júl. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Hogy lehet ilyen mennyiségű mérget magadba tömni és minek?

Láttál már olyan embert, aki ezektől meggyógyult?

Napi egyetlen egy db Rivotril tabletta úgy odavág az embernek, hogy évek kellenek, mire kimászol belőle.

Lelkiismeretlenül felirogatják boldog-boldogtalannak. Apámnak nyolcvan felett irták fel, azonnal el is esett, el is törött a keze.

Semmi szüksége nem volt rá.

Nem értem az embereket.

2019. aug. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ha nem szedem be,bevisznek a zárt osztályra és ott adjak be. Ez már bevett szokás..

Egyébként azóta több mindent is szedek sajnos..ez van.

2019. aug. 3. 14:05
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Jesszus, mennyi válasz olyanoktól akiknek halvány lila fingjuk nincs mi az a bipoláris....

Mindenképpen válts orvost, furcsa, hogy meg sem próbálja kezelni a pszichozist.

2019. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A helyedben megpróbálnám a Feldmár intézetet ott nem gyógyszereznek be és emberként kezelnek nem esetként. Nem hiszek benne, hogy a mentális problémák betegségek és gyógyszerekkel lehetne kezelni. A pszichózis vagy reakciód valamire vagy olyan dolog ami végig kíséri az életed. De nem lenne jobb megszűntetni vagy ha nem lehet megtanulni együtt élni vele, hogy ne ijedj meg? Ebben van aki tudna segíteni és az nem a rivotril. Hiszen szeded és mégis rosszul vagy. Futással hogy állsz? Jót tud tenni. Lefátaszt és elfuthatsz a problémáid elől. Amíg nem kapsz.segítséget próbálkozz vele. Mert a cigi meg az alkohol biztos nem fog segíteni sajnos.
2019. aug. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogy kezdődött ez az egész? Nagyon nehéz segíteni úgy hogy semmit nem tudunk rólad csak a pillanatnyi helyzetet. Családi háttér, mindig halucináltál vagy volt kiváltó ok.....stb
2019. aug. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!