Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utálom a munkám, pedig minden...

Utálom a munkám, pedig minden rendben van vele. Miért? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyan a munkám, amilyet régebben elképzeltem. A végzettségemhez kapcsolódik, irodai, rugalmas, semmi stressz, nem kell megszakadni, kellemes a környezet, többségében kedvesek az emberek, rendes a főnök.


Mégis mindennel bajom van, és gyűlölök bejárni. Nem tetszik, amit csinálok, nyomasztónak találom az irodámat, elfáradok ebben a kevés munkában is, haszontalannak érzem magam, a főnököt valahogy nem bírom elviselni, folyamatosan az öngyilkosságon jár az agyam, hazafelé mindig szurkolok, hogy elüssön egy kocsi.


Miért? Mi a baj, miért nem tetszik, mikor teljesen rendben van? Nem tudom, hogy a váltás segítene-e, lehet, hogy valami más csak még kevésbé tetszene, mint ez.


2019. júl. 8. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a baj, hogy nem tetszik a munkád, az csak egy tünet. Tipikus depressziós tüneteid vannak egyébként. Arra kellene rájönnöd, hogy miért? Életeddel más téren minden rendben van, elégedett vagy vele?
2019. júl. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az a bajod, hogy semmi értelmeset, produktívat nem csinálsz. Ez bizonyos típusú embereket nagyon meg tud viselni. Nem mindenkinek elég ennyi, van, ami ennél többre hivatott. Ebben az esetben pedig csak a váltás segíthet. Tisztázd magadban, hogy mit vársz az élettől, ez amit most csinálsz, kielégít?
2019. júl. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szóval kellemes a környezet, de nyomasztó az iroda; rendes a főnök, de nem bírod elviselni; nem kell megszakadni, de elfáradsz.

Nem érzel ellentmondásokat?

2019. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nincs rendben úgy igazán semmi. Sem a párkapcsolatom, sem a baráti kapcsolataim. Ezekben is csak a hibát látom. Mindenki fel tudja bszni az agyam két pillanat alatt. A hobbim sem okoz örömet. És már vágyaim sincsenek.


Nem elégít ki ez a munka, jelenleg semmi kihívás nincs benne, minden rutinból megy. Egyébként kreativitást igénylő feladataim vannak, mégsem tudom élvezni.


Utolsó, épp ez az. Az eszemmel tudom, hogy minden oké, de a gyakorlatban egész más a helyzet.

2019. júl. 9. 08:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel az életed minden területén van ez a probléma, egyértelmű, hogy depressziós vagy. Azt kellene kideríteni, hogy miért. Első körben ballagj el a háziorvoshoz csak egy általános vizsgálatra, laborral. Ha pl. a pajzsmirigyeddel gond van, az is tud ilyesmit okozni. Ha szervi probléma kizárható, akkor valami pszichés háttere kell legyen.
2019. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nincs semmi szervi bajom, voltam pár hete kórházban meg vérvételen is.

Nem tudom, hogy depresszió-e, lehet, de leginkább tényleg a melóval van bajom. Ezért találom magamat alkalmatlannak az életre, mert úgy látszik, hogy a lehető legjobb munkától is kifordul a gyomrom.

Istenem, de logikus, hogy egy ilyen selejt életben marad, akinek meg semmi baja, az meghal 25 évesen.

2019. júl. 10. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!