Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fogamzásgátló okozhat szorongást?

Fogamzásgátló okozhat szorongást?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy depressziót igen, de szorongásról még nem hallottam.

Június elején váltottam egy másik fajta tablettára, azóta folyamatosan szorongok, szinte minden nap pánikrohamom van és kényszerképzeteim is vannak. Előtte is voltak pánikrohamjaim, de közel sem ilyen gyakran. Arra is gondoltam, hogy a stressz okozza, mivel idén érettségiztem. De májusban nem voltak ilyen gondjaim, csak az új tabi óta. Mistralt szedek.



2019. júl. 13. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Bár nekem nehéz különvenni a tüneteket, mert 4 évig ugyan szedtem fogamzásgátlót, de borderline vagyok. Na de: ha egy tünet azóta jelentkezik, hogy szeded, akkor érdemes ám az orvossal konzultálni.
2019. júl. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előző pánikbetegséget nem is kezelted? A változott álet is erősítheti a szorongést. Ha gyanús neked a gyógyszer, ne szedjed, v. muszály?
2019. júl. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"-változott élet-"
2019. júl. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem kezeltem. Egy időben akartam, de végül nem ítéltem olyan súlyosnak, mivel csak időszakosan jelentkezett.

Szeretném abbahagyni, de PCOS tünetekre írták fel, ha abbahagyom, visszajönnek a tünetek. Az előző tablettánál nem voltak ilyen mellékhatások, de szívem szerint semmit se szednék.

2019. júl. 13. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor kaptál egy tüneti kezelést. A fogamzásgátló nem oldja meg ezt a problémát, csupán elfedi.
2019. júl. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen okozhat érzékeny idegrendszer esetén.
2019. júl. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!