Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Konkrétan mindenkiben az...

Konkrétan mindenkiben az örögöt látom miért van ez?

Figyelt kérdés

Szóval..tinédzser éveim közepén járok, utóbbi 2 évben túlzottan parázok attól ,hogy pl. ha iskolában otthagyom a teremben a táskámat akkor megmérgeznek engem. és mindig van egy adott személy akire a főgonoszként gondolok de ez gyakran változik. pl. 1 hónappal ez előtt egy alattam járó fiútól féltem, hogy megmérgez, hogy rosszat akar nekem, most meg egy évfolyamtársamtól. nem tudom hogy ennek köze van ehez de 4 3 és fél évvel ezelőtt a tesiöltözőben óra folyamán a vizem fehér lett. lehet hogy csak a csapból engedtek bele vizet de lehet hogy valamit beleraktak..

Azóta fokozatosan de egyre jobban félek az emberektől és lassan úgy érzem magamat mint ezek a tipikus kettyós remeték. leginkább olyan személyekről alakul ki ez a kép akikkel már vitatkoztam vagy nem kedveljük egymást vagy feltételezem róla hogy írigy közben pedig lehet nem is az rám. pszichológushoz kéne mennem mi ez???! mi bajom van? ez az egész veszélyezteti az életminőségemet de nagyon, sokszor ezért nem merek kiállni magamért vagy nem osztok le valakit jogosan mert félek hogy megtörténik, bekövrtkezik az amitől félek.. 1szer pedig inkább kidobtam az uzsonnámat miután 1 órára ott kellett hagynom a teremben... Minden hasznos választ köszönök!!!



2019. júl. 16. 22:31
 1/3 A kérdező kommentje:
mellesleg ha felnőtt is van a gyerekek között akkor is félek
2019. júl. 16. 22:34
 2/3 anonim ***** válasza:

A családban tudsz esetleg paranoid skizofréniával diagnosztizált rokonról? Vagy hasonlóval? Szerintem mindenképp érdemes lenne felkeresned egy skizofréniához értő pszichiátert, minden körzethez tartozik egy hely, ahova ingyen be tudzs jelentkezni (lehet háziorvosi beutaló kell, nem tudom. Nem vagyok szakértő, de olyasminak tűnik. Ha budapesti vagy, lehet tudok segíteni. Ha úgy érzed, írj nyugodtan.


Ne aggódj, még ha tényleg ilyesmi is van a háttérben, helyzettől függően vagy gyógyítható, vagy folyamatos gyógyszeres kezeléssel teljesen tünetmentessé tehető :) Nem kell félni tőle, habár megértem, hogy elsőre ijesztő.

2019. júl. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nem mánia szívem, hanem paranoid skizofrénia xd

Ezek súlyos téveszmék, szerintem menj orvoshoz.

2019. júl. 18. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!