Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem megyek vissza a pszichi...

Ha nem megyek vissza a pszichiáterhez kontrollvizsgálatra (és nem szedem a gyógyszert), akkor annak milyen következményei lesznek? (jogsi)

Figyelt kérdés

Borzasztó naivan elmentem egy pszichiáterhez szorongásos tünetekkel (amelyek nem is annyira súlyosak és azt érzem megfelelő társasággal rendbe jöhetnék) és egyből felírt Escitil 10mg-os antidepresszáns-t. Igazából a problémáimat se tudtam pontosan megfogalmazni, de rákérdeztem, hogy ezen gyógyszer szedése esetén vezethetek-e és azt válaszolta, hogy amíg ezen szorongásos állapotom fennáll, addig nem. Namármost, nekem baromira fontos a jogsi (nélküle majd munkám se lehet) és 6 év múlva kell meghosszabbítani.


Fontos kérdés: Ha nem megyek vissza a kontrollra 1-1,5 hónap múlva sem a pszichológushoz (oda kell járni a gyógyszer szedése mellett) sem a pszichiáterhez (és természetesen már benne vagyok az adatbázisban, mert már felírta), akkor milyen következményei lehetnek elsősorban a jogsira nézve? 6 év múlva nem fogják meghosszabbítani arra hivatkozva, hogy 6 évvel ezelőtt nem mentem vissza kontrollra? Negatív, lehúzó és provokatív kommentekre nem vagyok kíváncsi. Nem vagyok őrült csak magányos és picit szorongó, de az utakon nyugisan, megfontoltan vezetek (miközben mások bekokainozva halálos gázolás után is vígan vezethetnek lásd M. Richárd) mégis lehet megszívom azzal, hogy naiv voltam és gyógyszerekkel etetnek feleslegesen. Köszi a hasznos válaszokat.



2019. júl. 18. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben megkerdeznem a haziorvost.
2019. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Állampolgári jogod elutasítani az orvos által javasolt terápiát! Ha az orvos agresszív, értetlen, van jogod betegjogi képviselőhöz fordulni. Persze csak akkor, ha valóban beteg vagy, és a javasolt terápiából hátrányod származik.

Egyik orvos sem isten, tehát nem is mindenható! Főleg nem a pszichiáterek.

De azért a háziorvost jó megbecsülni és tisztelni. Ha bunkó, akkor van lehetőség másik háziorvost keresni!

2019. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2: Tehát akkor mi a legjobb döntés ebben az esetben? Semmi kedvem magyarázkodni megint. Ha egyszerűen nem megyek vissza kontrollra (természetesen a gyógyszert se váltom ki), akkor milyen hátrányom származhat belőle majd 6 év múlva, amikor a jogsit kell meghosszabbítani?
2019. júl. 18. 16:19
 4/9 A kérdező kommentje:
Már bánom, hogy elmentem, mert amúgy államvizsga előtt vagyok+szakdoga és erre rásózta, hogy akkor én depressziós vagyok+antidepresszáns és baromira nem akarom magamat megbélyegezni, hogy ezentúl minden jogsi hosszabbítás során pszichiátriai szakvélemény kelljen vagy akár meg se kapjam, miközben csak időszakos zavarról van szó.
2019. júl. 18. 16:21
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Ezért mondtam, hogy a háziorvossal illik jóban lenni. Ha aggályoskodik, vagy bunkó, akkor keress másikat!

A pszichiáter szakvéleménye egy kalap szaar. Ha nem viszed a háziorvoshoz a leletedet, Ő nem is fog tudni róla.

Ne görcsölj ezen! Különben is, az orvosok, és a tudományos baromságaik szinte hetenként változnak, vele együtt a jogszabályok is. Le kell szarni az egészet. Bízz abban, hogy te megpróbáltad, de nem segítettek, és vedd tudomásul, hogy a problémáidat magadnak kell megoldani nem másokat, és főleg nem az orvosokat zaklatni ezzel. Felfoghatod úgy is hogy ez volt az élettől egy olyan tandíj, amit ki kellett hogy fizess.

2019. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5: Köszi szépen a biztatást. Akkor tehát ha egyszerűen nem megyek vissza kontrollra és nem szedem a gyógyszert, akkor a háziorvos soha nem fog erről tudni?


Hiába mondtam, hogy nem akarok gyógyszert felirattati, mert csak egy laza pszichológus kell (inkább magánúton elmegyek, mert az államiban mindenkit kicsinálnak) és megfogok gyógyulni, mert vannak céljaim és tudok emberek között létezni. Csak magányos vagyok meg picit szorongok, de össze tudom szedni magam és nem kell tompítani az agyamat akaratom ellenére. Csak eddig attól féltem, hogy a háziorvosom is látni fogja majd (akár 6 év múlva), hogy nem mentem vissza kontrollra azzal a diagnózissal (alkalmazkodási zavar/depresszió), amire most felírt gyógyszert a pszichiáter.

2019. júl. 18. 17:04
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Írtam privát üzenetet!
2019. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ne szedd a gyógyszert, de menj pszihológushoz. a hosszabbításnál nem derül ki sehol semmi. Egyébként nagyon sok hozzád hasonló emberke rohangászik az úton. Sajnos az igazi psziho esetek is. Nyugodtan vezess, ha az úton nem szorongsz. Ha igen, NE vezess
2019. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A helyedben megnyugodnék, mármint persze ezzel kapcsolatban, hisz minden megoldható. Másrészt pszichiátert váltanék. Nekem nagyon kedves, megértő pszichiáterem van, tehát egész biztos vagyok benne, hogy csak rosszat fogtál ki. Skizoaffektív (depressziós típus) vagyok, 10 mg Olanzapint és 10 mg Brintellixet szedek és vezethetek. Nem vagyok se köz-, se önveszélyes, nyilván. Megbeszéltük, hogy ha rosszul érzem magam, vagy bármilyen módon súlyosbodik az állapotom azon idő alatt távol kell tartsam magam az ilyen jellegű tevékenységektől. Ennyi. Az alkalmazkodási zavar/ depresszió nem olyan súlyos, hogy emelelett ne vezethetnél, bár nem vagyok orvos, de így látatlanban ez a véleményem. Remélem minden rendben jön az életedben! További sok sikert! Erős vagy, kitartást!

2021. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!