Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sok-e a heti 2 alkalom pszicho...

Sok-e a heti 2 alkalom pszichológusnál?

Figyelt kérdés
Heti egy alkalommal járok terapeutához, és általában elég szokott lenni ez az egy. Viszont most, hogy elkezdtem jobban megnyílni neki, a hét második felében már izgatottan várom a terápiát, és annyi minden gyűlik bennem össze egy hét alatt(főleg most, hogy a 4 éves párkapcsolatom is omlik össze teljesen), hogy már nem először kevésnek érzem a heti 1 órát. Megkérhetem őt rá, hogy mehessek kétszer? Nem fogok így túlzottan "függni" ettől a kapcsolattól?

2019. júl. 18. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem sok a heti 2.
2019. júl. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:
100%

Ez tőle és a terápiás módszereitől is függ. A „klasszikus” korszakban teljesen megszokottnak számított heti 2 alkalom, és nem azért, mert akkor még olyan fejletlen lett volna a pszichoterápia.


Amúgy meg akármit megkérdezhetsz tőle.

2019. júl. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Jelenleg EMDR terápiát kezdtünk el vele, amivel az ülés egy jó része azért elmegy. Közben viszont érzem, hogy sokmindenről beszélnem is kéne, amiről eddig esetleg nem mertem, de fontos lenne és most nagyon érzem az erőt hozzá. Ezért gondoltam, hogy talán néhány hétig kellene az a 2 alkalom, amíg ez “lecseng” nálam.

De persze megkérdezem őt a következő alkalommal, hogy mit gondol erről.

Az jutott még eszembe, hogy olvastam már olyat, hogy valaki megírja 2 ülés között a terapeutájának mailben, hogy éppen mi foglalkoztatja, miről kellene beszélni a köv. alkalommal, természetesen erre a terap nem válaszol. Ez mennyire etikus vajon?

2019. júl. 19. 11:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira más módszerrel dolgozik mindegyik terapeuta, hogy erre csak ő fog tudni neked válaszolni. Részemről nem sok, de nem vagyok szakember. Ha nemet mond, annak oka lesz, talán kell az az egy hét, amíg leülnek benned a dolgok. Beszèljètek meg!
2019. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én heti kettővel jártam (kivéve az utolsó fél évet, ami már a lezárás szakasza volt). Nekem a terapeutám ajánlotta ezt fel, mivel azt mondta, szerinte "terhelhető" vagyok. Nekem nagyon be is vált, heti két alkalommal szinte dupla olyan hatékonysággal lehet haladni, tehát 1 év alatt annyit haladhatsz, mintha már két éve járnál. És természetesen ugyanúgy le lehet zárni, sőt, jó eséllyel sokkal hamarabb le tudod zárni a terápiát (a terapoddal közösen), mintha heti egyszer jártál volna. Szóval nyugodtan vesd fel, ha az ő módszereibe beleillik és téged is alkalmasnak tart rá, akkor simán megoldható. Én a magam részéről mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani a heti kettőt, aki bírja.
2019. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Viszont egyre készülj fel: nem valószínű, hogy átmeneti megoldásként jó a heti kettő...

Nekem volt egy időszak, amikor azt hittem, hogy elég lesz heti egy is, de nem volt jó ötlet. Visszamentem heti kettőre és csak tényleg a végén, a lezárás szakaszában álltunk át a heti egyre (utána kéthetente egyre, és így tovább...)

2019. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan szakasz, amikor heti kétszer jártam, én kértem, mert nagyon krízisben éreztem magam (én is párkapcsolat miatt persze). Még néha így is úgy éreztem, hogy fel kellene hívnom a kettő között, de aztán azt valahogy megálltam. Aztán később ő kérdezte, hogy most még krízisben vagyok-e, mert ha esetleg nem, akkor visszaállhatnánk a heti egyre... Így visszaálltunk és nekem nem is hiányzik azóta a kettő (anyagilag se;)), egy is nagyon izgalmas és ellát egy hétre gondolkodnivalóval, és leülepedni, érni is van egy kis idejük az új tanulságoknak. Persze nyilván ezt terápiája is válogatja, az én terápiám eléggé interaktív, folyton kérdez a terapeuta, felvet szempontokat stb., nem azon van a fókusz, hogy beszéljek ki mindent magamból. Amikor viszont krízisben voltam, akkor az utóbbi felé tolódott a dolog.
2019. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5-6 Jó kérdés, hogy terhelhető vagyok-e. Így elsőre azt mondanám, annyira azért nem, de mégis soknak érzem az 1 hét időt 2 ülés között. 1-2 nap után ott van bennem a "még, még!". Nem kérdeztem meg őt azóta, meg most szabadságol is. Talán majd ősszel.


#7 Fhuh, átérzem. Akkor hasonlóan lehettél, mint én most...

Szakítottam azóta a párommal, és egyrészt büszke vagyok, hogy meg tudtam ezt lépni, másrészt meg baromira hiányzik(mégiscsak 4 év) és rettegek az egyedülléttől. Viszont a kapcsolatunk végén már minden találkozásnál a pánikroham kerülgetett, úgyhogy így a legjobb.


Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.☺

2019. aug. 8. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!