Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, vagy ez...

Depressziós vagyok, vagy ez csak ilyen kamaszkori hülyeség?

Figyelt kérdés
Igazából az elmúlt 2-3 hónapban szörnyen érzem magam mentálisan, lelkileg és fizikailag is. Amikor elalszom délután, ébredéskor a szokottnál is nyomottabb vagyok, leizzadok, és szörnyű a közérzetem, hányingerem van. 2-3 hónapja semmi erőm, fél kilométer futástól már az ájulás szélén voltam, nehéz már csak sétálni is, semmi állóképességem sincs, ha csak 1 percig egy helyben állok, mér azon kattogok, hogy mikor és hová tudok leülni, tavaly futóversenyre is mentem, ahhoz képest most itt tartok. Már semmi sem érdekel annyira, mint régen. A barátaimmal sem élvezem már annyira az együttlétet, mint régen, persze most is örülök, ha találkozunk. Hajnali kettőig képtelen vagyok elaludni, és 11 előtt nem tudok felébredni, volt, hogy 13 óráig aludtam. Eddig imádtam enni, már kezdtem azt hinni , hogy ételfüggő vagyok, most sokkal -sokkal kevesebbet eszem. A székrekedésem is elég súlyos, ráadásul van, hogy folyadékfogyasztás ellenére sem tudok pisilni. Soha nem kockáztatok, gyűlölöm a válzozást, szönyen rettegek és szorongok tőle. Még csak új filmeket sem szeretek megnézni, csak a régi zenéimet hallgatom, de azokat sem élvezem már annyira. Mindig mindenért hibáztatom magam, gyűlölöm a kinézetemet, és a személységemet is, undorodom magamtól. Emellett érzéketlen is vagyok, önző vagyok, empátia alig maradt bennem, már alig érdekelnek mások. A memóriám szörnyű, képes vagyok egy jelenleg feltett kérdést rögtön elfelejteni, nem tudok rá válaszolni. 1 másodperc alatt elfelejtek valamit. Mentálisan szörnyű vagyok,a logikai dolgok teljesen leblokkolnak. Mindig azt érzem, hogy engem figyelnek, ha valaki nevet , azt hiszem rajtam nevet. Szörnyen bepánikolok az üzletben egy kasszánál, kellemetlen nekem. Félek az egyedülléttől, túlságosan. Ha nyáron három napig otthon vagyok, akkor azt érzem, hogy semónkinek nincs rám szüksége, fölöslegesnek érzem magam.Még nem volt komoly párkapcsolatom, félek, hogy egyedül maradok, ha egy párt meglátok, tízszer undorítóbbnak érzem magam, mint normál esetben. Minden motivációt elvesztettem , akármiről is van szó. Nem akarok senkinek beszélni erről, a családomban is épp elég probléma van, a depresszió és különböző mentális betegségek a véremben folynak, a családban mindenkinek van valami baja(súlyos depresszió, alkoholoizmus )stb. Nem szeretnék panaszkodni senkinek, soha nme beszéltem erről senkinek, jókedvet színlelek társaságban, mert fölöslegesen nem panaszkodok,nem sajnáltatom magam, közhelyesen fog ez hangzani, de különösebben a családomon kívül ez nem érdekelne senkit, és NEM IS AKAROM, HOGY AKÁRKIT IS ÉRDEKELJEN, mert engem is alig érdekel, és minek húzzam ezzel mások idejét. Remélem kinövök ebből.

2019. júl. 20. 11:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem vagdosám magam soha, szerintem csak figyelemfelkeltés kizárólag. Soha nem lennék öngyilkos, reméle, hogy egyszer igazán boldog leszek, nem tudnám ezt megtenni senkivel. Soha nem is gondoltam erre .
2019. júl. 20. 11:42
 2/7 anonim válasza:
88%

Szia kb én is ebbe a helyzetbe vagyok csak lànyok miatt vagyis kapcsolatra vágyom.

Szerintem valamivel tereld el a figyelmedet sport vagy zene vagy valami.

Vezesd le a feszültsèget.

Amúgy szerintem ez a kamaszkor vele járója.

2019. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, menj pszichológushoz addig, amíg ez a probléma még "csak" ennyi. Bárcsak mentem volna kamaszként, és akkor nem most, tíz évvel később kéne valahogy kibogozni, hogy mi volt akkor, ami miatt most vagyok rosszul.


Az sme kizárt hogy fizikai problémád van amúgy, egy vérvételes labort kérnék azért a helyedben.

2019. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez erős depressziónak hangzik, de ugyanakkor sajnos így látatlanban nem lehet mondani, hogy a tyúk volt előbb vagy a tojás. Ugyanis lehetnek hormon problémáid, mentális tünetekkel jár és lehetnek mentális problémáid, ami testi tünetekkel jár.


Nem tudom mennyire tudod magad rávenni dolgokra, de ajánlom, hogy próbálj elmenni házidokihoz és megnézetni a hormonjaidat. Fiatal vagy (elvileg azt mondod, hogy tinédzser), ilyenkor nagyon könnyen borulnak a dolgok, főleg ha a környezetedben problémák vannak. Az, hogy ennyire hirtelen és ilyen sokat változott az életed nekem hormon problémát sugall, de nem biztos.


Ha a dokinak nincs merszed elmondani, hogy mi a bajod, akkor konkrétan nyisd meg ezt a mobilodon és told az orra alá. Sokszor könnyebb így kommunikálni, és kevésbé fárasztó, hisz nem kell kiejteni.


Ezen felül pszihológus biztos kell. Sajnos hormonok borulni tudnak, de ha visszaállnak, attól még a mentális bajoknak nem lesz vége. Javulhatnak, de nem fognak teljesen rendbe jönni. Ne félj tőle. Nagyon jó dolog, és tényleg nagyon tudom ajánlani. Nem minősít téged. SŐT! Azt mondja, hogy vagy annyira tudatos, hogy tudod, hogy kell segítség. Ez nagyon sokat jelent!

2019. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vagdosás csak figyelem felkeltés mi? Ja aha azért vágok rohadtul mélyre pont olyan helyre ahol nem lássák. Engem a hangok arra kértek mert álítólag akkor jobb lett volna :)
2019. júl. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Részint át tudom érezni a helyzeted. Mindenképpen keress egy pszcihológust. Ha nem mersz ezzel a családodhoz fordulni, szeptemberben amint elkezdődik az iskola, keresd fel az osztályfőnököd, vagy egy tanárt, akiben megbízol, akár magát az iskolapszcihológust. Hidd el, segítenek! Én is az osztályfőnökömmel tudtam megbeszélni, hogy szeretnék beszélgetni az iskolapszcihológussal.

Kitartást! Bátor leszel, és meg tudod oldani! Bízz magadban, jobbulást!

2019. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hat.. kb en is majdnem pont ilyen helyzetben vagyok csak en meg vagdosom is magam. Nemtudom h ez igy komolyabb e
2020. márc. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!