Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leszokni az...

Hogyan lehet leszokni az ópiátokról? (metadon, heroin)

Figyelt kérdés

2019. júl. 21. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvonókúrán....önállóan nem próbálkoznék
2019. júl. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
cold turkey
2019. júl. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Először kell egy kis tiszta időszak, hogy elmúljanak az elvonási tünetek. Ha ez megvan akkor a használónak mentálisan kell valahogy változtatnia. Mivel általában komolyabb problémák vannak a háttérben, és a környezet is "visszahúz" ezért érdemes valami olyan intézménybe bemenni ahol ezt az egészet végig lehet csinálni. A komolyabb belső (gondolkodás) változáshoz elég sok idő kell, ezért ez egy hosszabb folyamat amihez több idő kell. Fel kell kutatni a háttér "okokat" ami miatt kialakult a függőség - majd valamit kezdeni vele. Aztán át kell alakítani olyan (gondolati, érzelmi, cselekedeti) tevékenységekké amik később már nem a szerhasználat felé visznek. Ha a használó teljesen le akar állni - ahhoz elengedhetetlen a belső munka. Hogy erre kinek milyen módszer jön be (és miben tud hinni) az egyéni nézőpont kérdése...
2019. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kis adagról fokozatos csökkentéssel otthon szoktam le. 1 mg Frontinról 1 mg Rivóra váltással.

Fájdalomcsillapító + 2x150 mg Mydetonnal. (Izomlazító)

Rázott a hideg, közepesen fájt mindenhol, feszültség, alvásgond.

Olanzapinom Meta mellett 2,5 mg volt. 5-re emeltem. Pár napig kellett 15 mg. Lovat kiüt, ekkor alig aludtam vele 4 órát. (Most ekkora adaggal 16 órát aludnék)

Nem oltam rehabon se kórházban, se ambuláns csoporton.

2021. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kieg

Annyira fáztam végig, hogy nincs rá szó. Hőemelkedés is volt, de nem csak ekkor fáztam.

2021. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!