Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, skizofréniám van...

Róbert dávid kérdése:

Depresszió, skizofréniám van nehéz az életem végezzek magammal?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy szedek rá gyógyszereket , Mirzaten(antidepi),Scippa(antidepi),Amitrex(AP),Reagila(AP)

De nemsokat használnak,egésznap általában a gép elött ülök és nincs erőm,se kedvem kimozdulni otthonról. nemtudom hova menjek kivel,nem nagyon vannak barátaim. munkám sincs,dolgozni nemtudok levagyok százalékolva 50% egészségkárosodással. mondják hogy szedd össze magad,ezek a szlogen szövegek tudjátok,de sajnos mi betegek megvagyunk bélyegezve és nagyon de nagyon nehéz bármit is elérni főleg paranoid skizofréniával az életben. Állitólag nemtudnak nagyon párkapcsolatot létesiteni,sőt lehetetlenek önnálló életet élni,vannak skizofrének akik igen gyógyszer mellet ,de én nem. ti mit tennétek a helyemben? 28/F



2019. júl. 22. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár én nem vagyok skizofrén, de ugyanazt csinálom mint te. Én se tudom hogy mi legyen. Próbáltam kimozdulni, nagy nehezen sikerült. De mindig vissza esek.
2019. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem csak szimplán lusta vagy, és még sajnáltatod is magad.

Pontozz le, az sokkal könnyebb, mint összeszedni magad, és kezdeni valamit az életeddel.

2019. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb:


Szedd rendesen a gyógyszert, soha ne maradjon ki egyetlen alkalom sem!


Nézz utána annak, hogy létezik-e klub, egyesület, alapítvány, ami ezzel a betegséggel kapcsolatos, mert ha igen, akkor érdemes felvenned velük a kapcsolatot. Az ilyen klubok éppen azért alakulnak, hogy segítsenek az ilyen betegeknek, mint te, a segítség sokféle lehet, szóval érdemes megkeresni őket!


Ha nem létezik ilyen klub, akkor pedig érdemes lenne megkeresned más ilyen és hasonló betegeket, akik hasonló korúak, mint te és alapíthatnátok bármilyen klubot, ha nem is hivatalosan, de ez lenne a megoldás egyik része.


A kérdésre válasz: semmiképp se végezz magaddal, ha probléma van, a megoldást kell keresni, az öngyilkosság szóba se jöjjön, mert az nem okos dolog és nem is old meg semmit.


A szüleiddel élsz egyébként?

2019. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!