Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszeres kezelés alatt...

Gyógyszeres kezelés alatt álló, mentális betegséggel élők! Tudnátok mesélni?

Figyelt kérdés

Olyanoknak a története érdekel elsőként, akik függőséggel, depresszióval, szorongással, stb küzdenek és gyógyszeres kezelés alatt állnak ebből kifolyólag.

Mit gondoltatok amikor megállapították a problémátok, és amikor felírták az adott szert?

Mit gondoltok, miből kifolyólag jöhetett az adott problémátok?

Milyen gyakran veszitek be az adott gyógyszert?

Mennyire érzitek hatásosnak?

Különböző terápiák mennyire segítettek?



2019. júl. 22. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Sok dilettans orvos egyből gyógyszert ír fel. Nekem jó 10 éve írta fel egy pszichiáter, pár hétig szedtem , hogy a barátnőm elhigyje, h most megváltozok. 😄

A gyógyszer az esetek markáns hányadában inkább árt.

Nekem a fű meg egy dögös terapeuta segített, most átmenetileg nem járok, de lehet szükségem sincs rá. Lassan elfogadom magam, nem forgok rá, szorongok felesleges dolgok miatt.

Nem lepődtem meg a diagnózison, magamtól mentem szakemberhez ( azt mondják ez már fél siker). Az viszont érdekes, hogy konkrétan sose mondta meg mi a bajom , lehet ő se tudja 😄 annyit mondott, hogy kevert személyiségzavarom van . Lehet bennem nárcisztikus, border, elkerülő..., Talán kis asperger szindróma is.

Egyébként tényleg a fű a legjobb a szorongásra, depresszióra, csak én át szoktam esni a ló túl oldalára , gyakran egész hétvégén x box plusz szívogatas, aztán kicsit megsínylették a személyes kapcsolatok. De ezen is változtatok.

2019. júl. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
A "mentális betegség" gyűjtő fogalom, létezik pszichés-, és elmebetegség. Ez utóbbi szakembere a pszichiáter, az előzőé a pszichoterapeuta.
2019. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Anyukám depressziós, bipoláris, személyisegzavaros volt. Tobb mint 20évig gyogyszerfuggo, ez lett a veszte!
2019. júl. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mit gondoltatok amikor megállapították a problémátok, és amikor felírták az adott szert?


Hogy nekik kellene szedniük, mivel kényszeres gyógykezelésre vittek be...


Mit gondoltok, miből kifolyólag jöhetett az adott problémátok?


Szülők, hazudós irigy testvér.


Milyen gyakran veszitek be az adott gyógyszert?


Mindennap nap pontos időpontban mivel már függővé tettek.


Mennyire érzitek hatásosnak?


60%-ban


Különböző terápiák mennyire segítettek?


Pszichológusnál voltam többnél, de azok inkább csak rontottak rajta.

2020. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!