Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék neki...

Hogyan segíthetnék neki amikor depressziós?

Figyelt kérdés
A párom eléggé nehéz időket élt meg az élete során és emiatt eléggé hajlamos a depresszióra. Úgy összességében a mindennapokban teljesen jól szokott lenni, amióta együtt élünk látom rajta, hogy sokkal jobb a kedve úgy átlagosan, alapvetően párkapcsolati szempontból minden rendben megy közöttünk és ez látszik is rajta. Viszont ha kicsit összejönnek a dolgok akkor nagyon be tud fordulni magába és nem tudom mit tehetnék, hogy segítsek neki ebből kijönni. Próbálkoztam azzal is, hogy a kezembe veszem az irányítást, megpróbálom elterelni a figyelmét, hogy na gyere most ezt vagy azt fogjuk csinálni, próbáltam azzal is hogy hagyom, hogy önmaga birkózzon ezzel meg és csak úgy a "háttérből" segíteni megszűntetni a dolgokat amik okozzák a depresszióját, próbáltam már vígasztalni is ilyenkor, de nem tudom mi lenne ilyenkor a legjobb, hogy mivel segítek neki a legtöbbet. Sajnos elég empatikus vagyok így enge is meg szokott érinteni a rossz passzban van ezért az a legnehezebb ha megpróbálom ráhagyni, mert félek, hogy olyankor mégjobban elhagyatottnak érzi magát. Szerintetek hogy tudnék segíteni neki ebben?
2019. júl. 22. 14:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon kedves tőled, hogy segítesz neki, de a depresszió egy betegség, így hát orvost igényel. A legjobb lenne, ha terápiára járna. Leginkább abban tudsz segíteni, hogy kerestek együtt egy szimpatikus pszichológust.

2019. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!