Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek depressziós?

Lehetek depressziós?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Már irtam ki egy kérdést ezzel kapcsolatban de valamennyire összeszedtem magam és megprobálom normálisan elmondani.

Mint a másik kérdésemben is,az első,hogy nem érdekel semmi.Ezt szó szerint kell érteni.

Folyamatosan fáradt vagyok,nem érzem jól magam gyakran fájnak a végtagjaim.Csak feküdni akarok csendben,egyedül TV,telefon és minden nélkül.Csak egy ágy és egy kis víz kéne.Aludni is keveset alszom,úgy érzem nekem már minden mindegy.Mindenkinek a terhére vagyok és hagyom hogy az életem csak elteljen.Értelmetlen hogy élek.Nincs szükség rám.Már sírni sem tudok.Egyre zavarodottabb vagyok,gyakran elmondok/leírok mindent nagyon sok alkalommal.Értemetlen minden.Nem tudom miért kellett nekem megszületnem.Apám rég meghalt,anyám sose szeretett,ő is egy megkeseredett ember.Már most nem tudom mit írtam le.Lassan oda jutok,hogy esténként az alkoholhoz nyúlok,itt nézelődöm,válaszolok.Biztos hogy nem értetek ebből a marhaságból semmit.Aokan mondták hogy ha ez így megy tovább,akkor depressziós leszek.Neten is utána néztem.Szerintem őrült vagyok,nem depressziós.Aki depressziós az nem olyanint én.Bár én hozzá szoktam a maszkot fel és viselkedj effektushoz,de egy ideje már az sem érdekel.20 éves vagyok.Csak azt akarom hogy vége legyen mindennek,minél hamarabb elteljen az életem,meghalljak.Lennék én öngyilkos ,de ahhoz gyáva vagyok.Zagyvaság az egész,de egy jó ideje ez vagyok én.....



2019. júl. 22. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszhiáterhez,mondd el neki ugyanezt, és ő majd megmondja
2019. júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
😂 ostobaság.Nem lehetek depressziós.Aki depressziós az nem beszél róla.Én csak szimplán hülye vagyok.Nem is értem miért irtam ki a kérdést.Kár hogy nem tudom hogy kell törölni
2019. júl. 22. 21:42
 3/5 anonim válasza:
53%
Pedig szerintem valóban el kellene menned pszichológushoz, elég komolynak tűnik az eseted.
2019. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy kis levertseg,fatadtsagaz egesz...tuto csak aprosag meg hulyeseg,szerintem.feltunesi viszketegseg
2019. júl. 23. 00:51
 5/5 anonim válasza:

Szia! Én is hasonló problémával küzdök és nekem leginkább az segít, ha beszélhetek róla egy nagyon kedves nálam idősebb ismerősömmel. Javasolták, hogy menjek el pszichológushoz, de nem érzem szükségesnek holott tudom, hogy segítene. Én sem tudom eldönteni, hogy most depressziós vagyok-e vagy sem, de valami "bajom" biztos van. Emiatt elidegenedtem a kedvenc hobbimtól, az önkéntességtől, pedig nagyon szerettem segíteni másokon, de már úgy érzem, hogy a segítéssel is csak ártok. Még esetleg ha nagyon nem tudok magammal mit kezdeni vagy úgy érzem, hogy nem bírom tovább akkor el szoktam menni biciklizni egy viszonylag nyugalmas környékre egyedül. Szerintem próbáld ki ezeket vagy pl. Kezdj el Te is önkénteskedni én is most próbállok visszaszokni hozzá.

16/L

2019. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!