Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha fél év után...

Mit tegyek, ha fél év után sem tiszta a lelkiismeretem?

Figyelt kérdés
Volt egy állatom, egy gyík féle (most nem fontos milyen), ami sajnos több mint 11 év után meghalt. Óvodás voltam, mikor megkaptam. A szüleim azt mondták, hogy ameddig nincsenek itthon, addig szedjem ki a halott állatot, a homokot és egyéb dolgokat a terráriumból és vigyem le a kukába őket, de nekem ehhez nem volt erőm. Másnap mire hazajöttem az iskolából ezt ők megtették, és egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy ilyen sok idő után amennyit velem volt az állat, miért pont egy kukában kellett végeznie... :( Hogyan tudnám ezt elfogadni? Mind ez már több mint fél éve vol, de ha eszembe jut szomorú leszek. :( Legalább lett volna eltemetve..

2019. júl. 23. 02:05
 1/8 anonim válasza:
100%

Jaj azt a reszt hogy meghalt attudom eretni en kb 2 honapja veszitettem el a papagajomat.. 4 evig boldogitott minket..

Viszoont nem ertem a masik reszet..

Te nem tiltakoztak hogy temessetek el? Vagy a sokk miatt nem is jutott ez az eszedbe?

2019. júl. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Amugy nem lehet hogy inkabb azt nem tudod “feldolgozni” hogy elment? Biztos hogy azt hogy nem lett eltemetve?(az elso voltam)
2019. júl. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem ezért nem mondtam nekik, hogy inkább legyen eltemetve, meg nem is gondoltam, hogy megcsinálják ameddig nem vagyok otthon. :/ Azt feldolgoztam, hogy elment, mert ilyenkor mindíg arra gondolok, hogy így jobb neki, mert betegen halt meg, nem is nagyon mozgott és evett. Olyankor szoktam csak szomorú lenni, mikor ez a dolog jut eszembe, hogy hová került.
2019. júl. 23. 02:14
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

bocs, de ez egy gyík.

ő nem táplált érzelmeket irántad.

én megértem hogy lehet ilyen állatokhoz kötődni, de azért egészséges felnőtt ember el tud vonatkoztatni.

gondolom nem vesztettél még el rokont vagy barátot, azt nehéz feldolgozni, ez azért valahogy kéne menjen.

2019. júl. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk pár hónapot, évet lett volna velem, akkor tényleg "csak" egy gyík lenne, de egész életemben velem volt, hozzá voltam szokva, hogy itt van, rengeteg emlék fűzött hozzá stb..
2019. júl. 23. 02:53
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Továbbra is egy hüllőről van szó


Nem ismerne meg téged ha 100 évet lennél vele akkor se


Keress valódi problémákat

2019. júl. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pl. fogj valami hobbiba

újabb háziállatot nem ajánlok ha lelkileg ennyire megterhel

lehet szívtelennek tűnök de akkoris ez a realitás, ezt valahogy fel kell tudnod dolgozni mer nincs akkora jelentősége az egésznek, te döntöd el hogy mekkorát adsz neki

ha az ember valamit megszokik persze hiányzik, de ne gyászold már szegény állatot éveken át. foglald el magad

2019. júl. 23. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Látom a mentális egészség témában írtál, de ez nem mentális probléma. Teljesen igazad van. Kötődtél hozzá, szeretted, sokat jelentett neked és úgy érzed járt volna neki a végtisztesség,főleg ennyi év után. Ez egészséges gondolkodás.


Állíts fel neki egy emlékezőhelyet és búcsúzz el. Utána jobb lesz.

2019. júl. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!