Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy a PCOS miatt nem...

Lehet, hogy a PCOS miatt nem nőttek/nőnek a melleim?

Figyelt kérdés

Egy éve derült ki, hogy cisztáim vannak. A nőgyógyász nem mondott ezzel kapcsolatban semmit. Annyit tudok erről a dologról amennyit neten olvastam róla.

Mivel még nem szeretnék gyereket Cypromix fogamzásgátlóval "el lettem intézve".

Nem vagyok túlsúlyos,bár elég könnyen hízó típus vagyok. Egyszerűen mindenhova hízok csak mellre nem. Pedig a fogamzásgátló volt az utolsó mentsváram.

Tudom,hogy nem ez a legfontosabb de nem tudom magam addig elfogadni amíg legalább egy kicsit nem nőnek.

Szerintem abszolút nem normális dolog, hogy a családban mindenkinek nagy melle van, én pedig egyszerűen képtelen vagyok oda hízni.

7 kilót híztam (nagyon vékony voltam) de egy gramm nem ment a mellemre. Akkora mellem van mint egy 11 éves kislánynak.

És nagyon csúnya az összhatás hogy mindenhova tudok hízni, csak pont mellre nem.

Lehet, hogy a PCOS az oka? Olvastam, hogy a túl sok férfi hormon is szerepet játszhat ebben.

19/l



2019. júl. 24. 18:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A fogamzásgátlót kicsivel több mint egy hónapja szedem. Ezt elfelejtettem.
2019. júl. 24. 18:06
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A mellek mérete sok mindentől függ. Pl genetika, alkat. Viszont olyan is van, akinek épp csak szúnyogcsípés nagyságú és ha meggebed se fog másképp kinézni.


Egyébként a pcos ki lett rendesen vizsgálva? labor, ir stb? Mert az, hogy vannak cisztáid egy dolog. A pcos meg egy egész szervezetet érintő működészavar.

2019. júl. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Semmilyen vizsgálat nem volt. Hüvelyi ultrahang volt csak, ahol megállapította, hogy cisztás mindkét petefészkem.
2019. júl. 24. 18:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem ártana más vizsgálat, mert csak ultrahang alapján ritkán állítanak fel komplett diagnózist. A fogamzásgátló meg csak elfedi a tüneteket és még rosszabb lesz, ha abbahagyod.
2019. júl. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem akarsz gyereket, kezeltetned kell a pcost! Menj el endokrinológushoz, és vizsgáltasd ki magad. Lehet, hogy gyógyszert is kell szedned!
2019. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam a témában,hogy a magas tesztoszteron szint hatással van a mell növekedésére.(ami,ha jól tudom PCOS-ben mindig magas).Nem tudom ez mennyire lehet valóban így,de laikusként logikus.
2019. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy masik orvost. Ez nagyon gazos. Tovabb kellett volna vizsgálnia. A PCOS-nek szamos komoly tünetei lehetnek es ha felmerül a gyanú akkor ki kell vizsgálni. Pl nagyon komoly kapcsolatban van az inzulinrezisztenciával vagy pajzsmirigy problemak altalaban együtt járnak vele. A hízás oka is lehet pl inzulinrezisztenia el kell menni egy endokrinológushoz vérvételre stb ő majd tudja.

Keress masik orvost illetve jo lenne ha a fogamzásgátlót ha nem szükséges nem szednéd. Nem orvosolja a problémát ahogy abbahagyod csak meg nagyobb bajt csinál, illetve ket évnél tovabb egy huzamban nem is ajánlott szedni szoval utana mindenkeppen mas megoldást kellene keresned ameg szünetelsz.

2019. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
a tablettát szerintem sem kellene szedned, nagyon fiatal vagy még, találjatok m ás védekezési módot. és a pcos-t ki kellene vizsgáltatni más orvossal, esetleg többel, ez többféle szakterületet érint, endokrinológus, stb, pajzsmirigyed rendben van? diéta is normálisan kellene, ami neked szükséges. elég gáz, hogy ilyen orvosok vannak, elengednek egy ilyen félig diagnózissal meg fogamzásgátló recepttel....
2019. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Pár évvel ezelőtt hullott nagyon a hajam akkor voltam pajzsmirigy vizsgálaton is. Rendben volt minden.


Azt elfelejtettem írni, hogy mondta az orvos, ha majd szeretnék gyereket akkor a fogamzásgátlót Merckforminra cseréljük.

2019. aug. 6. 18:05
 10/11 A kérdező kommentje:
Habár belegondolva abba amilyen fejet vágott az orvos amikor meglátta mennyire cisztás mindkét petefészkem...csodának számít majd ha egyszer lesz gyerekem.
2019. aug. 6. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!