Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van esély fertőzésre?

Van esély fertőzésre?

Figyelt kérdés

Nyaraláson vagyok és a következő 1-2 napban kéne megjönnie (sajnos stressz hatására kicsit felborult a ciklusom és nem tudom mikorra várható a menstruációm pontosan). Tegnap bementem a Balatonba fürdeni, azonban attól félek, hogy valamilyen fertőzést összeszedhettem, mert olvastam, hogy menstruáció idején a méh tágul és így könnyebb fertőzést kapni. Nem tudom azonban, hogy menstruáció előtt mennyire tágul, ha egyáltalán tágul. Mennyi esély van, hogy fertőzésem lesz a tegnapi fürdés és későbbiekben tamponnal fürdés miatt?

Aki volt hasonló cipőben és, aki jártas a témában, leírná, hogy vele mi történt és hogyan?

Előre is köszönöm a kulturált és értelmes válsszokat!



2019. júl. 25. 09:55
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia! Én előre szólok, hogy nincs semmi szaktudásom a témában, csak saját tapasztalat. Nekem is voltak hasonló félelmeim, de több alkalommal is előfordult már, hogy nem sokkal azelőtt mentem be a Balatonba, mielőtt megjött és semmi gond nem volt belőle. Tamponnal is sokszor fürödtem már, semmi fertőzést nem kaptam el, és tényleg semmi következménye nem volt, ettől függetlenül én továbbra is félek tőle mert nincs garancia rá hogy nem kapok el semmit.

Én biztosan fürödnék a helyedben, sok barátnőmmel beszélgettem már a témában és nekik sem volt gondjuk ebből:)

2019. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ment a zöld mancs. :)
2019. júl. 25. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell félni. Fürdés során max a hüvely ph értéke változik meg, ami gombás vagy bakteriális gyulladást okoz. Sokkal inkább akkor veszélyes ez, mikor menstruáció alatt gumi nélkül szexelnek az emberek.
2019. júl. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, végül megint fürödtem, remélem tényleg nem lesz semmi baj! :)
2019. júl. 26. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!