Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tizenévesen bütykös láb?...

Tizenévesen bütykös láb? Szerintetek lehet a lúdtalpamtól? Mit tegyek hogy ne fájjon annyira? Más akinek ilyen?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és mindig mondták az orvosok, hogy súlyos lúdtalpam van, amin a betét sem használ. Eléggé bedől a bokám, és a bütyökkel jó csúnya lábfejem van lányként, szóval nem mutatnám meg, remélem értitek miről van szó. Sajnos évről vére látom, hogyan nő a bütyök és ferdülnek a nagylábujjak, most már piros is, és nagyon fáj, szóval hiába csúnya, papucsban kell járnom, különben nem bírom ki. Más, akinek ilyen van, mit csinál, hogy ne fájjon? A legrosszabb a tesi után volt, amikor alig bírtam járni... Remélem, van valamilyen megoldás, mert nem akarok nyomi lenni:(

2019. júl. 28. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Miért nem mentél el időben egy ortopéd orvoshoz vagy egy lúdtalpbetét készítőhöz ?
2019. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Betétem van, de nem használ, ez egy olyan tipusa a lúdtalpnak, ahogy idővel kiderült. A műtétet ajánlották, de anyukám szerint túl kockázatos lenne, ha nem használ, akkor még jobban fájna.
2019. júl. 28. 15:11
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
A cipők is okozhatjáka bütyök kialakulását, további fejlődését. A szűk túsarkú, magassarkú cipők is erősen közre játszanak. Amit tehetsz. Elmész orvoshoz vele, és megműtik. Utána megfelelő cipőket viselni.
2019. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
sosem hordtam magassarkút, lúdtalppal elég nehéz, most meg már a bütyökfájdalom miatt szinte csak papucsban vagyok
2019. júl. 28. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Műtét. Akár tetszik anyudnak akár nem. Télen is papucsba fogsz járni a hóba meg -20 fokba? Más megoldás nincs. Időben kellett volna menni ezzel orvoshoz amíg nem nagyobb a baj addig vannak rá cuccok de ilyen előre haladott állapotú bütyöknél már csak a műtét segít. Általában pedig a rossz cipők viselése miatt alakul ki bütyök. Oké nem hordtál magas sarkú cipőket de egy sima sport cipőtől is lehet amennyiben nem felel meg a lábadra pl kissé szűkebb az orr része.
2019. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A mutet alatt a bokadolest szabalyoznak? Azt be ne vallald. Egyedileg keszitett talpbeteted van? Cipobol is lehet egyedit kesszittetni, akar ortoped orvos segitsevevel, akar maganuton. Visszaforditani mar nem lehet, szinten tartani egy darabig igen.
2019. júl. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A lúdtalp nem okozhatja a bütyköt?
2019. aug. 6. 11:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Az okozza a butykot, hogy a talpad elejere terhelsz, a labujjaid ala, ami ezaltal idovel elkezd szetcsuszni.
2019. aug. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!