Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van az, hogy néha este...

Miért van az, hogy néha este lefekvéskor szinte folyamatosan pisilni kell?

Figyelt kérdés
A helyzet röviden: Néha előfordul, hogy nem tudok elaludni, bár szerintem a kettő összefügg. Lefekszem 11 óra után valamivel. vagy elalszom vagy nem, de a lényeg az, hogy ha el is alszom, 30 perc múlva felébredek, hogy ismét wc re kell menni. Rövid idő alatt kitapasztaltam, hogy ezt 2-3x eljátssza a szervezetem. Egyszer idegességemben már inkább ott is maradtam...és egy perc múlva ismét jött pár csöpp vizelet :O és ez ment kb 15-20 percen át. Ilyenkor hajnal 2 kor tudok elaludni :( Már voltam vizelet vizsgálaton, az negatív volt, de egy Monural port beszedtem azért rá, plussz mindig szedek tőzegáfonyát. Szokott lenni hüvelygombám is néha, de mindig kezelem, sőt már a nőgyógyász is adott rá egyszer tablettát. A jód kúpot is ismerem. Szerintem a fertőzés már ki van zárva.

#zavar #vizeletürítési
2019. aug. 2. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyakori olvasói nyilván az orvosinál is orvosibb tanácsokat tudnak adni.

Először is vizsgáld át étkezési/ivási szokásaidat. Nagyobb mennyiségű folyadék vesék általi fokozott kiválasztása kb. 30 perccel a folyadék elfogyasztása után indul meg és a hólyag feszülése már kb. 1 dl összegyűlt vizelet mellett jelez vizelési ingert. Ezért nem ajánlott a lefekvés előtt 2-3 órán belül nagyobb mennyiségű folyadékot fogyasztani vagy nagy víztartalmú gyümölcsöt (pl. dinnyét enni). Ha van lehetőséged, akkor a vizelési inger által jelzett időben gyűjtsd a vizeletet és mérd le a mennyiséget. Ha a mennyiség alkalmanként jóval 1 dl alatt marad, akkor valami lelki ok állhat a háttérben (pl. a bevizeléstől való félelem). Egyébiránt javallott a medencefenék izmait tornáztató Kegel gyakorlatok rendszeres (napi) elvégzése.

2019. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos küzdök most nagyon sok nehézséggel, simán elképzelhető a lelki ok. Főleg hogy kislány koromban voltak hasonló problémáim. Kivizsgaltak és semmi szervi bajt nem találtak, majd pszichiáter szakorvoshoz küldtek.
2019. aug. 3. 23:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg nem iszol sokat lefekves elott? Vagy teat? Barmilyen tea elohozhatja ezt pl.
2019. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van nekem sokszor. Ülök a wc-n, jön egy csomó. Kicsit várok, újra jön. Hiába ürülök ki, 1 perc múlva újabb pár csepp jön. Folyamatosan választódik ki olyankor. 1 óra alatt teljesen feltelítődöm. Nekem ezt hormonális változások okozzák havonta.
2019. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi! Ha nem tolakodó, milyen változásokra gondolsz? Mert én Meg figyeltem hogy pl menzesz előtt van ilyen nekem sokszor.
2019. aug. 11. 15:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok újra.

Így van, menstruációs hormonok okozzák. Néha félidőben is, néha csak menzi előtt, néha menzikor. A hónap során elraktározott víz ürül ki. Nálam ez fél/egy napig tart. Olyankor óránként vagy kétóránként ki kell mennem. Nagyon idegesít engem is, hogy folyamatosan választódik ki a vizelet (megállás nélkül). De erre nincs gyógyszer, nem felfázás, nem fertőzés, ezt ki kell bírnunk. :( És sajna az sem segít, ha nem iszom, mert ugyanúgy sok vizelet jön.

2019. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!