Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért írt fel az orvos a...

Miért írt fel az orvos a Spiràl felhelyezése után antibiotikumot?

Figyelt kérdés
A papiromon az van írva méh heveny gyulladása. Akkor most be volt a méhem gyulladva amikor fel rakta? Sajnos csak utána néztem meg a papírt mikor elmentem.
2019. aug. 2. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy csak biztos akart lenni, hogy felhelyezés után ne jöjjön létre fertőzés és ezért megelőzésként írta fel. Felírást meg nyilván a TB csak megfelelő orvosi indok alapján téríti.
2019. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is adtak. A hüvelyből a felrakás közben bejuthatnak bacik. Igaz hogy fertőtlenítik de mégis. Ezért adják, megelőzésképp. Pont úgy mintha be lenne gyulladva (igaza van annak aki az indukációt írta). Nekem talán két v három alkalommal kellett bevenni.
2019. aug. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A spirál lényege eleve az, hogy létrehoz egy steril gyulladást méhen belül. Na most ez mivel steril így elfertőződni nem fog, de kívülről juttatták be, így kell az antibiotikum, hogy ne is legyen baj.


Fontos beszedni, ne hagyd ki.

2019. aug. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem hagyom ki már ma elkezdtem, csak az volt a gond hogy a gyógyszertárban nem volt az a gyógyszer amit felirt de volt helyettes gyógyszer, ahogy a gyógyszerész mondta azt mondta hogy ez ugyanazz mint a másik a hatóanyaga így a Azi Sandoz 500 mg ősz szedem ugyanúgy 3 db. Nem tudom furcsaltam mert a doki kérdezte tőlem volt e a méhem műtve. De úgy kérdezte mintha látott volna valami elváltozást
2019. aug. 2. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!