Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor lesz rendes menstruációm?

Mikor lesz rendes menstruációm?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves lány vagyok és 9 hónapig szedtem fogamzásgátló tablettát. Kb. az 5. hónaptól kezdve a pontos szedés mellett is problémáim voltak vele: mellfájdalom, ingerlékenység, korai menstruáció, lényeges súlygyarapodás. Ezért júniustól nem kezdtem új levélbe, abbahagytam a szedését. Júliusban óramű-pontosságra megjött (28 napra, ahogyan a tablettás-megvonásos vérzésemnek kellett volna, úgy jött meg a rendes menstruációm is). Nagyjából július 25-én elkezdtem inni a Györgytea - Nők teája nevű teakeveréket. Nem mondom, hogy nem felejtettem el egy-két nap, de általában egy csészével megiszom belőle, néha napi kettővel is.

Most pénteken, augusztus másodikán volt a ciklusom 29. napja, tehát már meg kellett volna jönnie a menstruációmnak. A melleim érzékenyek, de nem túlságosan, néha hőingadozásom van olyan ,,megjövősen", de semmi egyéb.


Ami még lényeges, hogy igen, védekezünk a barátommal, óvszerrel és odafigyelve, szóval ez kétlem, hogy opció lenne.


Mit gondoltok, késni fog sokat? Sok mindenkitől olvastam, hogy az első hónap után sokat késett nekik.


Vannak tapasztalok? Előre is köszönöm!



2019. aug. 4. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon rendszertelen, bár szerencsére fogamzásgátlót nem szedtem még eddig.

Szóval nincs tapasztalatom ebben, de én is azt hallottam, hogy utána lehet máshogy jön meg.

De amúgy az is lehet, hogy kis különbséggel jön meg most. Ha már tüneteid vannak, akkor lehet most nem 28, hanem mondjuk 31 napra jön meg.

2019. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sajnos még mindig semmi :( idegőrlő...
2019. aug. 5. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hány éve menstruálsz. Ha mondjuk csak 3 éve, akkor még lehet nem állt be rendesen esetleg kimarad 1x-1x. Szerintem most még várj vele, aztán ha később is úgy gondolod mondjuk 1 hónapon belül, akkor menj el orvoshoz és meglátod ő mit mond...

De ez csak az én véleményem, sajnos nem tudom semmi biztosat :/

2019. aug. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!