Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Éves rákszűrés mellé érdemes...

Éves rákszűrés mellé érdemes kérni Hpv szűrést?

Figyelt kérdés
Azt olvastam érdemes ilyenkor erre is letesztelni, igaz nincs okom feltételezni hogy bármi gond lenne.
2019. aug. 4. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes.
2019. aug. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minek? Kezelni nem lehet, szóval semmire nem mész vele, ha tudod, hogy HPV-s vagy. Ráadásul a fiatalok 80%-a valamilyen típussal fertőzött, de csak keveseknek lesz szemölcse vagy rákja.

Rákszűrésre kell járni, és ha abban van elváltozás, akkor érdemes HPV tipizálást csinálni. Idősebbeknél van értelme a HPV szűrésnek, fiataloknál nem igazán.

2019. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

6éve félrekezeltek mert azt hitték hpv...semmi köze nem volt a hpv-hez.

Egész életemben 1 partnerem volt így nem hinném hogy bármi lenne,bár már cikkek alapján máshogy is el lehet kapni.

Csak olvastam hogy érdemes kérni.

2019. aug. 5. 04:15
 4/4 anonim ***** válasza:
A rákszűrés mellett egyidőben vesznek mintát, tehát neked ez nem jár plusz dologgal. Én levetetném.
2019. aug. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!