Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap Balatonra megyünk,...

Holnap Balatonra megyünk, hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy most menstruálok életemben másodszor. Az első mensim 5 napos volt, és egyáltalán nem volt erős. :/ Viszont most augusztus 2-án jött meg, amúgy háromszor is átáztam, olyan erős :'|

Ugye bár ez az 5. nap. Holnap megyünk Balcsira. Szerintetek ugyanúgy 5 napig fog tartani, és holnap már nem lesz meg, vagy rácsesztem? Minden esetre ez a fő kérdés, a másodkérdés az az, hogy milyen kifogást találjak, hogy miért nem fogok fürdeni? Azt most leszögezném, hogy nem fogok tampont használni :P


A válaszokat előre is köszönöm



2019. aug. 6. 07:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Te magad sem tudod kiismerni a ciklusodat 2 mensi alapján. Akkor tőlünk miért várod el, hogy megmondjuk neked, bajon most hány napos lesz? Nem tudjuk. Senki se tudja. Ha nem akarsz tampont használni, akkor nézelődj majd a parton. Kifogás nem kell. Menstruálsz, kész.
2019. aug. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mért kell kifogás?

Megmondhatod nyugodtan. Ez nem ciki, nem szégyen, teljesen természetes folyamat.

Szerintem vigyél nyugodtan fürdőruhát, mert lehet, hogy holnaputánra már semmi nem lesz, de készülj fel arra is, hogy lehet, nem tudod használni.

2019. aug. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Elöször: seniki nem tudja (nem tudhatja) megmondani, meddig fog tartani a menzeszed, föleg, hogy ez a második eset. Általában 5-6 napnál nem szokott tovább tartani a legtöbb nönél, de eltérések lehetnek.

Másodszor: a legokosabb - és az egyetlen értelmes megoldás -, hogy legalább anyukádnak megmondod, miért nem mégy a vízbe. Neki is - ahogy minden nönek -, ez teljesen megszokott téma, nem fog ledöbbenni vagy beszólogatni. Te meg meg kell hogy szokjad, hoyg ez természetes dolog, semmi titkolni-, vagy szégyellnivaló nincs benne.

Harmadszor: nem igazán tudom, miért vagy ennyire a tampon ellen, ugyanis igen kényelmes megoldás, függetlenül attól, hogy nyaraláson vagy egyéb esetben kell megoldani a menzeszt. De természetesen nem kötelezö, csak rengeteg elönye van. (Többek közt nem ázol át!)

2019. aug. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Nem tudom miért nem akarsz tampont használni, nem ördögtől való dolog az.

Anyukádnak nyugodtan megmondhatod, ő is menstruál, tudja miről van szó, az is lehet mond majd egy két tippet, és akkor nem itt kell kérdezősködnöd.

C vitamintól csökken a vérzés mennyisége, esetleg ma kapj be pár szemet ha van otthon.

2019. aug. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy hajlandó tampont használni, akkor ücsöröghetsz kint a parton. Lehet erős vérzésed már nem lesz, de barna pecsételő igen.. Ráadásul a méhszájad is nyitottabb és fogékonyabb lennél a fertőzésekre.

Tampon és kész, egy legkisebb mérettel semmi bajod nem lesz.

2019. aug. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Pár C vitamin tablettától semmi nem fog változni. Nem értem, miért kell mindenhol ezt a hülyeséget terjeszteni.
2019. aug. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
utolsó: ezt a C-vitamin meg citromlé babonát nem lehet kiírtani a butábbak fejéböl, hiába nem ér semmit. Az egyetlen pozitív, hogy ettöl legalább baja nem lesz senkinek.
2019. aug. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én emlékszem rá,hogy mikor elkezdtem menstruálni,akkor volt olyan egyszer,hogy 11 napig tartott.Az átlag 7 naphoz viszonyítva.

A barátnőidnek meg csak meg mered mondani,hogy menstruálsz.Ha fiùval mész,akkor is ki fog derülni.Meg kl mindani az okot,nem kifogást gyártani.

2019. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Nekem olyan erős mensi görcseim voltak, hogy görcsoldó injekciót kellett kapnom havonta a sürgősségin. Ott mondta a doki a c vitamint, 2000 mgosat, többször nem kellett mennem. Gyulladáscsökkentő, hamarabb gyógyul tőle a méhnyálkahártya, ugye szülés utáni infúzióban is az van nagyobb dózisban, nem véletlenül. Na, ennyit a c vitaminozásról.
2019. aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, a menstruálás nem gyulladás.

Igen, nagyon erős görcsöknél biztosan segít, de nem lesz tőle kevesebb a vérzés mennyisége, csak nem görcsölsz annyira.

Illetve egy ilyen injekcióban nem csak C-vitamin van, hanem fájdalomcsillapító, görcsoldó, lehet még valamilyen nyugtató hatású szer is.

De a vérzés mennyiségére nincsen hatása.

Ha valaki nem görcsöl, akkor is lehet erős vérzése, és minimális vérzéssel is lehet nagyon görcsölni.

Amit te beszélsz, semmi köze a vérzés mennyiségéhez, hanem egy tünetet (fájdalmat) kezeltek vele nálad.

Szomorú, hogy ilyen bajod volt, de az is, hogy nem vagy tisztában azzal, mit mire kaptál az orvostól, és itt hülyeségeket beszélsz.

2019. aug. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!