Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-nek nálad milyen tünetei...

PCOS-nek nálad milyen tünetei voltak-vannak, amellett milyen betegséged van (ami összefügghet a PCOS-sel), milyen étrendet tartasz, milyen edzést végzel?

Figyelt kérdés
Mikor diagnosztizálták?

2019. aug. 9. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Hátha segítek a válasszal így pár hónap távlatából:

kb. 2013 környékén említette meg az orvosom először hogy olyan fura szivacsos a petefészkem, de öreg, vidéki doki, mondta hogy fogalma sincs, miért.

Persze nem is érdekelt a dolog jó ideig.

Az évek során elég rosszul reagáltam a fogamzásgátlókra, sokat híztam amit szinte lehetetlen volt leadni.

Egy időben eltűntek a ciszták a petefészkemből, majd egy stresszes, borzalmas melónak "hála" megjelentek megint.

Akkor döntöttem el hogy változtatok.

TSHm normál, de IR értékem is magas, így nekem az az elsődleges problémám.

Február óta rendszeresen edzem, 2-3x. Július óta avivázom is. Nálam nagyon lassú a siker sajnos, eddig -6 kiló, mert fel-le fluktuál a súlyom. Ciklus még rendezőfélben, de elég sok változás van az életemben, mert a stresszes munkahelyet otthagytam.


Étrendben is februártól változtattam - kb 2 hónapig szigorúan tartottam a diétát, azóta már nem szigorúan, pld nem mérek ki grammra mindent, de sok zöldséget eszek, csak teljeskiőrlésű dolgokat, rizsből is csak amit nekünk szabad, krumplit ritkán és akkor is főttet valami zsírosabb husival mert az belassítja.

Édességből ehetnék kicsit ritkábban is, de legalább keveset eszek jobbára, illetve ha itthon sütök, mindig tk liszttel és eritrittel csinálom a receptet. Az a szerencsém hogy ha több cukrot vagy szénhidrátot eszek mint ami megszokott, szó szerint rosszul leszek és ez leszoktatott a túlevésről.

Tejet iszok, de elég keveset, 1-1.5 deci/nap, csak kávéba.


Januárban megyek kontrollra, nagyon kíváncsi vagyok, ha nem jön javulás akkor megint bekeményítek a diétában, az a jó ha az ember 70%ban kb tartani tudja, onnan könnyebb szigorítani.

2019. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy írtál és nagyon köszönöm!!! Kedves vagy!
2019. okt. 25. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!