Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász cytológia nélkül...

A nőgyógyász cytológia nélkül is észreveszi az esetleg rákos elváltozásokat? Ugye végez egy kolposzkópiás vizsgálatot, itt ő már láthatja hogy baj van? Vagy csak a rákszűrés eredményéből derülhet ki?

Figyelt kérdés
Elég pszichohonder vagyok, és voltam nőgyógyásznál, de rákszűrést nem csinált, mert olyan gyulladásom volt, hogy szerinte az cytológia eredménye ilyen gyulladás mellett fölöslegesen mutathat rossz eredményt (értem itt P3 esetleg HPV gyanúval), közben lehet csak a gyulladás miatt, és ha kezelik, utána teljesen normális az eredmény. Ha nagyon nagy baj lenne (bár a családban senkinek sem volt ilyesfajta rákja, de fő a biztonság) akkor azt szemmel is észreveszi ilyenkor, vagy ő is csak laborvizsgálatok után tud okosabbat mondani? (értem ezalatt egy kezdődő elváltoztást bizonyára csak a sejtvizsgálat adhat, de egy kialakult rák már gondolom szemmel látható, és szólt volna). Sajnos várnom kell a gyulladás elmúlásáig hogy el lehessen végezni ezt a vizsgálatot is. Sajnálom h ide teszem fel a kérdést, ez a dokinál nem jutott eszembe :(
2010. júl. 12. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
ha szemmel látja akkor már nagy gond van. meg kell várnod, míg elmúlik a gyulladás, gondolom visszahívott kontrollra és majd akkor elvégzi a cytologiát.
2010. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem látszik szabad szemmel, max. a méhszájseb, de az (még) nem rák.

Viszont: nekem az összes dokim minden esetben kérte a cytológiát, kezelés előtt, mert úgy akarták látni az eredményt. Egyszer kérdeztem, azt mondták, hogy mindenképp ilyenkor kell elvégezni. Neked meg tök mást mondtak...

2010. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy fals eredményt hozhat az ilyen gyulladás mellett levett eredmény, és csak fölösleges idegeskedésre ad okot. Amiben egyetértek vele, mert volt korábbi doki, aki gyulladás kezelése előtt vett le cytológiát, és valóban a legrosszabb eredmények jöttek ki, míg utána "teljesen megjavult". Plusz szerintem fölös pénzkidobás egy rossz eredményre előre befizetni. Nyilván ő látta hogy mi a helyzet, és az alapján mondta, hogy nem veszi le, csak néhány hét múlva.
2010. júl. 12. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Pszichohonder nem lehetsz, max hipohonder. Ha gyulladásod van és úgy vesz le kenetet, nem biztos hogy az a valós állapotot tükrözi majd.
2010. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!