Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy álltok a vitaminokkal?

Hogy álltok a vitaminokkal?

Figyelt kérdés
Kezdodik a tanev, erettsegi evem, es ugy dontottem nem gyokeresen de valtoztatok a szokasaimon, vitaminokat szeretnek szedni amik agyserkentoek, illetve a faradekonysag ellen. Neztem ki magamnak, de aztan rajottem hogy lehet ez a gyogyszer mennyiseg egy kicsit sok es nem kellene hozzaszoktatnom a szervezetem a tablettas vitaminokhoz. Agyserkento vitamin, multivitamin, illetve bio-szelenium a bor kormok illetve haj apolasahoz. Mit gondoltok mi lenne a jo megoldas?

2019. aug. 25. 16:25
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Olyat szedj, amiben sok vitamin van egyben.
2019. aug. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
56%

Y megint megmondta az okost... Tisztára nem az számít, hogy sok vitamin legyen egyben. Ráadásul ha a vitaminok alatt ásványi anyagokat is értesz, akkor kifejezetten gáz, ha sokféle van egyben, mert többen akadályozzák egymást a felszívódásban. Persze a legtöbb multiból amúgy se szívódnának fel, mert rossz felszívódású vegyületekben vannak bennük. Olyan nincs, hogy egy vitamin agyserkentő. Vannak az agyra jó hatású vegyületek, de jellemzően nem vitaminokról van szó. Vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz nem lehet hozzászokni. Nem úgy működik a test, hogy ha hozzászokott a tablettához, akkor már a növényből fel se veszi a cuccot. Pont, hogy általában növényekből, állatokból könnyebben felveszünk dolgokat, mint tablettából, így nem attól fog elkényelmesedni a test. Ezért a jobb vitaminkészítmények (pl. GAL) hangsúlyt fektetnek arra, hogy minél természetközelibb formában kínálják az adott vitamint. Érdemes lehet a céljaidhoz B-komplexet szedni, illetve mindenek előtt megfelelő mennyiségű D-vitamint. Azzal a hittel már leszámolt a tudomány, hogy a D-vitaminból nyáron eleget szerzünk, most már úgy vélik, hogy nyáron is lehet tolni napi minimum 2-3000 NE-t, sőt egyes források napi 10.000-t emlegetnek. (Érezhető túladagolási tünet hetekig szedett napi 40-100 ezres adagtól várható, 30 ezres adagot még lehet kapni is, receptre.) A D-vitaminnal érdemes K-vitamin komplexet is szedni, mert támogatja a felszívódását, illetve ők ketten hatékonyabbá és biztonságosabbá teszik a kalcium beszerzését élelmiszerből. Ja, meg C-vitamint, mert az a D és E felszívódását is támogatja. Ha mindenképp multit szeretnél, akkor is a GAL-t tudom ajánlani, de ha nem akarsz rá ennyit költeni, akkor a háziorvossal írass fel D-vitamint és vegyél hozzá mondjuk Bioextra B-komplexet vagy valami sajátmárkás drogériás B-mixet. Ezen felül érdemes még magnéziumot csipegetni, olyat keress, amiben a hordozóvegyület magnézium-citrát vagy magnézium-laktát vagy -aszkorbát vagy -glicinát, szóval valami szerves cucc, nem magnézium-oxid, mert az nem szívódik fel. A karbonát is felszívódik, ha citromsavval és vízzel oldatba hozzák, szóval a bolti magnéziumos pezsgőtabletták is szóba jöhetnek. Szelénből is szerveset vegyél, szerintem a Jutavit szerves szelén elég jó, de ugyanez a BioCo szelén is, csak az általában drágább. E-vitaminból szintén fontos a komplex, azaz ami nem kizárólag alfa-tokoferolt, hanem többféle tokoferolt is tartalmaz. Több ilyen E-komplex is van a piacon. Ez még a bőr-hajápolás téma. Illetve jól jöhet az omega3 is, amit akár ebben gazdag olajokból, akár lágyzselatin kapszulás termékekből vagy cseppekből is bevihetsz, sok jó termék van, meg sok rossz is.

Szóval vagy veszel GAL+ multit, amiben minden benne van megfelelő minőségben és mennyiségben a fent felsoroltakból, vagy egyesével veszel D, K-komplex, B-komplex, E-komplex vitaminokat, omega3-at és magnéziumot, szelént. ( [link] )

Ezeken felül érdemes még probiotikumot szedni, minimum 5 milliárd CFU adagban naponta. A vastagbélben lakik az immunsejtek háromnegyede, úgyhogy nagyon nem mindegy, hogyan áll a bélflóra szénája. Jó probiotikumok a YiYa, NOW, a Béres is eldöcög.

2019. aug. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én ugyanerre utaltam, te csak kifejtetted. A B-komplex eleve tartalmaz 8 féle vitamint, a K-komplex tartalmaz 5 vitamint, ez már eleve 13 és a többit amit leírtál még nem számoltam bele, de azzal kb. 20. Nem tudom neked mi számít soknak, de a ~20 is az.
2019. aug. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!