Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan fogadjam el a menstruác...

Hogyan fogadjam el a menstruációt?

Figyelt kérdés
3 éve, hogy elkezdődött és azóta egyszerűen annyira undorodom az egésztől és egyszerűen nem bírom elfogadni, hogy ez egy természetes folyamat...(légyszi ne bántsatok)

2019. aug. 26. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem minden lány utálja :) Hát ezt ha akarjuk ha nem el kell fogadni..
2019. aug. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem sok nő érzi így. Nekem 15 éve van, még mindig gyűlölöm. Undorító fájdalmas csak a baj van vele. Kitartás majd megszokod amennyire lehet, ez a nők sorsa :)
2019. aug. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Átérzem a helyzeted. Én pár év múlva szeretném műtéttel kiiktatni. Sajnos nekem sem megy a feldolgozása, mivel nem akarok gyereket, úgy érzem, hogy teljesen feleslegesen szenvedek, és nagyon rossz érzés.
2019. aug. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Ha nagyon nem megy akkor érdemes pszichológushoz fordulni.


Létezik egyébként fogamzásgátló implantátum, az gátolja a vérzést.

2019. aug. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen átérzem. Ilyenkor mindig azon gondolkozok, hogy ez milyen baromi igazságtalan, hogy a nők menstruálnak, szülnek, klimaxolnak. Ezeket a problémákat igazán el lehetett volna osztani a nők és a férfiak között igazságosan.
2019. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Majd elfogadod hidd el! Gondolj ra ugy h ezek a napok arra vannak h jogod legyen hisztizni kenyeztetni magad!
2019. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Sokan vannak ezzel így. Sajnos, ezt csak magadban tudod lerendezni, de a jóhír az, h egyáltalán nem lehetetlen. Én is így voltam vele eleinte, de szép fokozatosan megbarátkoztam vele, és már egyáltalán nem zavar. Azt is megmerem kockáztatni, h valamilyen szinten szeretem is a dolgot. Na nem a vele járó macerát,hanem olyan ertelemben, h tudom, h minden rendben van velem, vagy h tutira nem vagyok terhes, felfrissít ezt-azt a szervezetemben (pl a távozó vér helyett friss keletkezik) stb.

Amikor elkezdtem mensizni, az első pár év szörnyű volt, gyűlöltem, hisztiztem, duzzogtam, legszívesebben csak az ágyamban gubbasztottam volna, aztán egyszer csak elgondolkodtam rajta, h ez így nem mehet tovább. Ha tetszik, ha nem ez bizomy még sok-sok hosszú évig az életem része marad, szenvedhetek miatta napokig, de attól jobb nem lesz semmivel. Attól lesz csak jobb, ha teszek érte, h jobb legyen. Kezdésnek megkerestem azt a betétet, ami a legpraktikusabb volt számomra, mind kényelem, mind higiénia szempontjából. Ez eltartott pár hónapig, de mikor meglett végre, akkor elkezdtem tudatosan használni. Figyeltem, rá, h mitől érzem kellemetlennek, és megpróbáltam kiküszöbölni. Rájöttem, h el kell felejteni, amit anyu, a barátnőim, felvilágosításon mondtak, h addig kell egy betétet hordani, amíg meg nem telik... Ez egy elég nagy marhaság. Persze meg lehet várni, h teli legyen, de akkor nem kell azon csodálkozni, h olyan érzés, mintha tocsogna a vérben, szaga lesz, vagy mellé folyik. Ugyanis, ha megy bele valamennyi vér egyszer, utána meg jó ideig semmi, akkor azt az adagot megköti a betét, esetleg a felületére is szárad belőle, és ezután már nem úgy tudja felszívni a betét a következő adagot, ami miatt jó része folyik amerre tud. Nyilván minél több van benne, annál kevesebb olyan hely marad, ami rendesen beszívná, ezért mehet mellé, mert lefolyhat róla. Szóval rajöttem, h egyáltalán nem akkor kell lecserélni, ha megtelt, sokkal inkább akklr, ha kezd kellemetlen érzés lenni. Egy friss, tiszta betét semmi rossz érzést nem kelt. Száraz, lapos, van tartása, se nem túl puha, se nem túl kemény. Ebben semmi rossz nincs. Viszont, ahogy elkezd bele menni a cucc, fokozatosan veszti el a tartását, érezni, ahogy elkezd felpuhulni, kezd egyre nyirkosabb lenni minden... na és amikor ez a dolog kezd egyre kellemetlenebb érzés lenni, akkkr kell kicserélni, tök mindegy mennyi van benne... Igazából, ahogy erre rájöttem, már nyert ügyem volt, mert azok a dolgok, amik miatt sok lány gyűlöli az egészet megszűntek. Nem áztam át egyszer sem, nem volt semmilyen balesetem, a hangulatom is egyre jobb lett mensi alatt. Közben szépen kitapasztaltam az apró kis praktikákat, h mit, miért, hogyan érdemes csinálni, és nem sokra rá már egyáltalán nem is befolyásolt semmiben a menzeszem. Egyedül az úszásban korlátoz, bár ha nagyon akarnék, tamponnal simán úszhatnék is, de a tampont utálom, ezért akkorra nem szervezek vizes dolgokat, ha megvan. Ezen kívül semmiben nem hátráltat a dolog. Általában 7 napig van meg, ezalatt csak annyi a dolgom, h szorgosan cserélgetem a betétet, mielőtt még rossz érzést keltene... így azért lényegesen egyszerűbb az egész dolog, és pont ez a cél, h ha már ez a női lét velejárója, akkor minnél jobban meg kell könnyíteni a dolgot. Sokan szememre vetették már, h mekkora pazarlás már a félig sem lévő betétet lecserélni. Szerintem nem az, mert egy mensi alatt kb 5 csomag megy el. 600Ft-tal számolva az havi 3 ezer. Nekem pedig bőven megér annyit a dolog, h ne legyen rossz érzésem a havim miatt...

Szóval ennyi a történet. Ha el akarod fogadni, akkor először határozd el, h te fogsz felülkerekedni rajta, nem pedig a havid rajtad. Ha ez sikerült, akkor már csak a részleteket kell kidolgozni, megtapasztalni. Nyilván ez nem megy egyik napról a másikra, viszont így is hamarabb tudsz majd megbékélni vele, mint ha azt várnád, h elmúljon...

2019. szept. 20. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
el kell fogadni ez az elet rendje.en is gorcsolok meg betetezek ami dokszor kenyelmetlen de meg kell probalni elfogadni nem tudsz ellene mit tenni.nok vagyunk ez a sorsunk .a kulcsa a dolognak h szerintem olyan betetet hasznalj amivel tuti nem azol at.en az auchan lila betetjet teszem be.ez hosszu es jo vastag pufi mint egy pelus.eleinte fura a vastagsaga de meg lehet szokni.ha szoknyaba oltozol nem latszik at a vonala.mondjuk en mindig szoknyat viselek imadom de ilyen napokra az osszes nonek csak ajanlani tudom.egyreszt nem latszik a betet masreszt a noies oltozkodessel vmrnnyire lehet kompenzalni a krllemetldn menzeszt.
2019. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!