Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 21. napi laboreredményem jó lett?

21. napi laboreredményem jó lett?

Figyelt kérdés

Nemsokára megyek endokrinológushoz, de addig is érdekel, hogy szerintetek jók-e az értékeik vagy sem.

Lh 27,8 mU/mL

Fsh 10,6 mU/mL

Progesteron 6,5 nmol/L

Ösztradiol 1035,0 pmol/L

Testosteron 2,4 nmol/L



2019. szept. 5. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
[link] Ez egy j oldal, keresd ki. Máskor is hasznát veheted.
2019. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden labornak más a referencia tartománya, de úgy tűnik, a progeszteron alacsony, az LH magas. Biztos nem volt peteérés ebben a ciklusban. Pcos vagy?
2019. szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy van-e PCOS, de az endokrinológusom erre gyanakszik, ezért küldött teljes hormonvizsgálatra. 2. napon volt inzulin és cukor terhelés. Szerintem van enyhe IR, de nem tudom. Ezek lettek az eredmények:

0 perc cukor: 5,0 mmol/L

60 perc cukor: 6,6 mmol/L

120 perc cukor:5,9 mmol/L


0 perc inzulin:7,63 mU/L

60 perc inzulin: 63,20 mU/L

120 perc inzulin: 37,10 mU/L


A PCOS alapja az IR. Szerintem ez az.

2019. szept. 5. 18:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem az alapja, nagyon gyakran együtt jár IR-el, de IR nélkül is létezik PCOS.

Az inzulineredmény számomra nem teljesen egyértelmű, de szerintem még talán nem IR, de ez egy bonyolult vizsgálat, az endokrinológus tud egyedül biztosat mondani.

2019. szept. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyébként a PCOS diagnózisához elég, ha 2 megvan a következőkből:

- férfihormon-túlsúlyra utaló tünetek (pl. Fokozott szőrnövekedés), akkor is, ha normális a tesztoszteron szint;

- policisztás petefészek az ultrahangon;

- rendszertelen ciklus/peteérés elmaradása hosszú távon.


Persze, más hormonális eltérést is ki kell zárni, pl. pajzsmirigyet is vizsgálni kell, de gondolom, ezen már túl vagytok.

2019. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, nézték a tsh-t is, ami kissé emelkedett értékű lett: 5,538 mU/L

A szabad t4 jó lett: 13,410 pmol/L

Ez is okozhat rendszertelen peteérést? Ezen kívül a 2. napi hormonvizsgálatok jónak tűnnek, de ki tudja.

2019. szept. 5. 20:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Mivel az ft4 jó, nem hiszem, hogy önmagában a pajzsmirigy lenne a háttérben, gondolom, az endokrinológus szerint sem, ezért gyanakodik pcos-re. Egyébként a pcos elég komplex hormonzavar, a pajzsmirigy eltérés is szokott kísérője lenni.
2019. szept. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Eredetileg pattanással, hajhullással fordultam endokrinológushoz, mert kb. 16 éves korom óta szenvedek tőlük. 12 éve tart ez az állapot és ha éppen nem szedtem rá fogamzásgátlót akkor újból jöttek ezek a zavaró tünetek.
2019. szept. 5. 20:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor a férfihormon túlsúlyra utaló tünet megvan, plusz peteérés probléma is van. Esélyes a pcos. Akkor is, ha épp nem láttak cisztákat a petefészkeidben.
2019. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez most nem tiszta... 2. vagy 21.napi ami a kérdésben szerepel? Mert LH-t és FSH-t ciklus elején kell. Máskor nem mérvadó.

Ha 21.napi, a progeszteron érték szerint nem volt peteérés. Ha 2.napi, az ösztradiol borzasztó magas.


5.53-as TSH szintén magas, alulműködést mutat. T4 T3-mal együtt értékelhető, illetve a referencia tartományukkal. Mindkettőnek a felső határértékhez kell közelítenie, az hogy benne van az nem elég.

Ezen kívül kéne még anti-TPO és anti-TG is.


IR nagyon enyhe, max diéta fog kelleni rá meg mozgás.


Gyereket akartok vagy más miatt nézitek ezeket?

2019. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!