Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a szövettani eredmény...

Ha a szövettani eredmény endometriózist igazol, akkor lesz még egy laparoszkópos műtétem?

Figyelt kérdés

2019. szept. 6. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Marmint küretre gondolsz? Verzesi gondok? Ugy tudom akk, h ha ketszer rosszak a szovettani eredmenyek, akk ajanljak fel a meheltavolitast.
2019. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Első: ENDOMETRIÓZIS. Ha nem tudod mi az, nem kell válaszolni:)


Kérdező: ez attól függ. Az endometriózisnál az az alapelv, hogy "ha látod, kezeld". Azaz elvileg a műtét során az lenne a korrekt eljárás, hogy amennyire tudják, nullára operálják a betegséget (amennyiben persze lehetséges). Ez esetben nem szükséges újabb műtét, hiszen az elsővel mindent eltávolítottak, amit tudtak. Utókezelés viszont szükséges, mivel ez alapvetően egy krónikus betegség, és ha nem tesznek ellene semmit, kiújul.

Ha valami miatt nem tudták nullára operálni, akkor szükséges lehet következő műtét.

2019. szept. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
5%
Tudom mit jelent sajnos. De en azt gobdoltam, h valtozokori endometriozis. Sajnos ismerek sok mindenkit, akinek emiatt ki kellett venni a mehet.
2019. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
De! Nyilvan ez nem azt jelenti, h a kerdezo is is jar vele. Én kerek bocsanatot!
2019. szept. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy hónapok óta fájt a hasam, nem tudták, hogy mitől, laparoszkópiás műtétet javasoltak, ami megtörtént. Azt mondta a dokim, hogy egy résznél felrakódást találtak,endometriózisra gyanakodnak. Vettek mintát ezt elküldték szövettanra. Az érdekelne, hogy ha ennek az eredménye pozitív lesz endo-ra akkor lesz még egy lapar, hogy eltávolítsák?
2019. szept. 6. 16:13
 6/15 anonim ***** válasza:

78%-os: Nem, láthatólag halvány lila fogalmad sincs az endometriózisról. Te egészen másról beszélsz. Nem értem miért kell mindenáron mindenhez hozzászólni akkor is, ha azt sem tudod miről van szó.



Kérdező: Hát ez alapján én azt gondolnám, hogy eltávolították a kérdéses részt és elküldték szövettanra. De tőle kellene megkérdezni, hogy hagytak-e bent több plakkot, vagy az az egy volt csak és azt el is távolították.

2019. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Remélem, mert ezt így konkrétan nem mondta :D először összenövésekre gyanakodtak, hogy az okozza a fájdalmat, de azt nem találtak, petefészkek, méhem is rendbe van. Ennyit mondott, hogy ezt a felrakódást találták, és vettek belőle mintát. 3 hét múlva érdeklődjek, ha nem lesz pozitív endo-ra akkor viszont további vizsgálatok kellenek
2019. szept. 6. 16:24
 8/15 anonim ***** válasza:
De gonosz vagy. Majd ha a te szeretted papirjara ezt irjak (nem kivanom), mert nem csak kitalaltam, akk bants. Segito szandekkal irtam kedves valaszolo.
2019. szept. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Basszus, könyörögve kérlek, legalább olvass utána, hogy miről beszélsz.


De segítek, ha arra sem vagy képes, hogy megnézd a gugliban.

Endometriózis: jóindulatú betegség, amikor a méhnyálkahártya nem csak a méh belfelszínén található meg, hanem egyéb helyeken is. Leggyakrabban a hashártyán, petefészkeken, de ritka esetben más szervekben is megjelenhet.


Amiről te beszélsz (legalábbis a homályos leírás szerint) az a méhnyálkahártya megvastagodása, hyperpláziája, esetleg daganatos elváltozása (endometrium carcinoma).


Tökre más betegség a kettő.

És amúgy az endometriózis kifejezetten a fertilis kor betegsége, szóval olyan, hogy "változókori endometriózis" nem igazán van.

2019. szept. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]

Erre gondoltam, de nem veszekszem. Csak nem ertem miert kell ilyen csunyan

2019. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!