Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Emelkedett HE4 és Roma Index,...

Emelkedett HE4 és Roma Index, de normál CA125 miatt MR-re küldött a nőgyógyászom, aggódnom kéne?

Figyelt kérdés
A tünetek alapján gyulladásra gyanakodott, de talált szabad hasi folyadékot és most a tumormarkereim sem jók. Labor alapján biztosan nem gyulladás. Valaki járt már így? Van okom aggodalomra? Most leszek 25 éves...

2019. szept. 7. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

De minek nézett tumormarkert? Van valami petefészek képlete? A tumormarjert szűrésre NEM alkalmas, csak annak eldöntésében segít, hogy egy adott képlet, amit látnak, jó vagy rosszindulatú lehet inkább. Plusz tumor kezelés után a recidiva felismerésében.

Szóval inkább azt írd le, hogy az UH milyennek írja le a képletet. És mennyi a ca 125 és a he4?

2019. szept. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A ca125 az 6os lett, a he4 meg 72.8, roma index 15,71 . Vervetelre a hasi folyadek es egyeb tunetek utan kuldott, a petefeszkeimen egy 5 centis vizes cisztan kivul nem latott semmit. Januarban mar volt egy konizaciom sulyos rakmegelozo allapot miatt, de a szovettan szerint minden kikerult... endometriozissal mar 2x mutottek
2019. szept. 7. 16:04
 3/15 anonim ***** válasza:

Premenopausában a he4 70-ig jó, legalábbis a mi laborunk szerint. Kemény kettővel több a tiéd... Malignus daganatoknál ezres, de legalább párszázas érték jellemző. Ráadásul csak egy 5 centis folyadéktartalmú cisztád van, mindenféle malignitás jele nélkül... Többrekeszű? Van benne palillarisatio? Van benne solid rész? Fokozott erezettség? Egyáltalán mennyi a hasi folyadék?


Szerintem ez az egész sztori eléggé túl van tolva.

2019. szept. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Hogy vagy? Mi történt veled a továbbiakban?

Készült újabb tumor-marker meghatározás?

2019. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, 3 havonta kontroll,a 2. tumormarkerem is rossz lett. Addig várjuk hogy jobb vagy rosszabb legyen. Legközelebb januárban megyek.
2019. dec. 13. 15:16
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!


Köszönöm hogy válaszoltál!

Én is hasonló cipőben járok, szinte ugyanezek a tumor-marker eredményeim 😒

Ez év februárjában kezdődtek a banális tünetek, de a változókornak tudtam be (48 éves vagyok) vagy étel-intoleranciának, mert van az is (fruktóz, laktóz).

Éjszakai izzadások, haspuffadás, menses után 1 hét barnázás, menses színe sötét és darabos, insomnia, étvàgytalanság, fogyás, pattanások hason, mellkason, hajhullás, stb...


Szeptemberben végre eljutottam az orvoshoz, és a hasi UH kevés hasűri folyadékot mutatott, a hüvelyi UH azt nem látta, de helyette a bal petefészekben ott csücsült egy 2x2 cm-es csokiciszta vagy endometrioma.


Magánúton tumormarker és akár nálad, a CA125 6 lett (30-ig jó) de a HE-4 az 74.2 pmol/L (76 pmol/L a ref.tart.) és a ROMA index sajnos 16.25% azaz magas kockázatú besorolásba kerültem.


Október végén újra nőgyógyász, akkor már semmi nem volt látható a bal-petefészekben, de a jobboldaliban és a méhben sem. Hasűri folyadék sem ábrázolódott.

Boldogan jöttem el, és e-hét közepéig az is voltam..., amíg meg nem láttam a frissen készített tumor-marker eredményemet, ami szinte a tükörképe az előzőnek!

Na jó, most "csak" 72.8 lett a HE-4 és 15.4% lett a ROMA-index (siccc!!!)


Holnap kontrollra megyek a nőgyőgyászomhoz, de màr remegek a tudattól hogy hogyan tovább + a marker mellé kértem nagylabort is, ahol a Limfocitaszám alacsony lett, a %-os Monocyta elég magas és a hasnyálmirigy-enzimek is...


Bízom benne hogy "csak" egy banális randomszerű fellángolás van valahol és nem az amitől szinte minden nő fél...


Jobbulást kívánok Neked és hosszú, boldog, tünetmentes életet!

2019. dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Én direkt megkérdeztem a nőgyógyászomat, hogy esetleg más is okozhatja-e a tumormarker emelkedést, nekem azt mondta, hogy nem, csak a rák. De közben meg sajnost mást nem tudunk csinálni, csak várni,hogy jobban emelkedjen vagy csökkenjen. Sajnos ez ilyen, várni kell, meg 3 havonta izgulni a kontroll miatt. Majd ha lesz eredményed, akkor kérlek írd meg, kíváncsi vagyok a történtekre!

2019. dec. 15. 14:37
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Most jövök a nőgyogyimtól..., van egy jó hír és egy rossz, aminek nem igazán örülök!

A jó hír hogy semmi nem látható a petefészkekben és a méh mérete, nyálkahártya-vastagsága sem változott az utóbbi vizsgálathoz képest.

Amitől viszont nem lett jókedvem, az hogy elsődleges peritoneális rák-ra is gyanakszik, ezért kért CT vizsgálatot, amit majd csak januárban tudunk megejteni...


Szóval egyelőre ismét várunk, amitől addig még a maradék hajam is kihullik az idegtől :/

Sajnos nekem vannak székletproblémáim is hébe-hóba az ételintoleranciák miatt, és pár hónapja rossz lett mindkét hasnyálmirigy-enzim eredmény (amiláz, lipáz), de nem mentem tovább...

Elkezdtem diétázni (az amúgy is 46 kg-os súlyomra), és a múltheti labornál már nem voltak elváltozások, de apró pattanásszerű kiütések jelennek meg néha a hasamon..., többek között ezért is küldött tovább CT-re, hogy megnézzük van-e hashártya érintettség, mivel semmi nem utal a petefészek rosszindulatú elváltozására.


Egyelőre ennyi...

2019. dec. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy menned kell megint tovább. A CT-re már semmiképp nem lehetne idén menni? Addig is csak az izgulás lenne gondolom :/ Megint csak kicsit volt emelkedett a markered?
2019. dec. 16. 18:02
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves kérdező!


Sajnos az ünnepek miatt nincs korábbi időpontra lehetőség, mert szabadságolások vannak és orvoshiány (megyeszékhely, klinikaközpont!). Tudod a magyar egészségügy egy hungarikum 🤐


Igen emelkedett volt, de a doktornő szerint mivel nem lett magasabb mint az előző, ezért annyira nem kell izgulnom!

Valójában a 74-ből 72 lett a HE4, de ettől nem lettem boldogabb.

Sajnos a HE4 jelezhet tüdő-, pajzsmirigy-, petefészek-, méh-, here-, vastagbél és mellrákot is, sőt még a melanómával is összefüggésbe hozták.

Normál szövetekben csak kis mértékben

expresszálódik (nyálmirigy, trachea

epitheliumsejtek).


Ennek ellenére tele vagyok optimizmussal, de amikor az orvosi szakoldalakat és kutatásokat olvasom..., akkor rájövök hogy nem olyan frankó ez az emelkedett HE4 szint, mivel a legtöbb esetleírásban és fórumokon való bejegyzésekben már 35 pmol/L-nél biopsiaval igazolták a hámeredetű rák jelenlétét!


A holnapi nap folyamán magánlaborban kérek még: Cyfra-21, AFP, CA 15-3 meghatározást, biztos ami biztos...

2019. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!