Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inzulinrezisztenciára utalnak...

Csajsziiiii kérdése:

Inzulinrezisztenciára utalnak az eredményeim?

Figyelt kérdés

Vércukor: 0":4,8 /120":4,2 mmol/l.


Inzulin: 0": 2,6 / 120": 26,8 mlU/l.


Endokrinológus azt írta az amb.lapra, hogy nincs IR, a nőgyógyászom pedig az ellenkezőjét írta.


Vékony alkat vagyok. Szeretnék hízni, de a 160gr ch diétával lehetetlen. Fogadnék tanácsokat hízással kapcsolatban is. :) (pco)



2019. szept. 10. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az IR-hez az endokrinológus általában jobban ért.

A leírt eredmények nem utalnak egyértelmű IR-re, viszont (!) Az IR vizsgálatára minimum 3 pontos vizsgálat kellett volna, azaz a fentiek mellett legalább a 60. percben kellett volna még vért venni, sőt, mivel vékony testalkatú vagy, a 30.percben sem ártott volna.

Ez alapján az endokrinológus nem tűnik túl alaposnak, én váltanék.

Másrészt keress fel egy dietetikust, mert CH diétát a PCOS miatt is kell tartani, ha hízni akarsz mellette, muszáj szakemberrel egyeztetni.

2019. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Túl egyszerű lett volna, ha elsőre "jól végzi a dolgát..".

Hozzáteszem, magán endokrinológusnál voltam...


Igen szeretnék minél hamarabb eljutni egy dietetikushoz. Amint lesz alkalmam, rohanok. :)



Köszönöm a választ! :)

2019. szept. 10. 21:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak annyit szeretnék zárójelben megegyezni, hogy nekem masszív IR - em van, házi orvos is, nőgyógyász is mondta, illetve enyémnél enyhébb eredményekre ismerősöm gyógyszert kapott. Akihez én járok endokrológushoz, ő szerinte az ir egy divat és nem betegség... persze tüneteim vannak, sajnos néha munkámat sem tudom emiatt ellátni, de biztos csak divatból hízok havonta négy kilót, plusz alig van már hajam, és egész nap képes vagyok feküdni mert annyira fáradt vagyok.
2020. jan. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!